Postet nga: Italia

Rritja e rasteve me COVID, Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë

Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. Ky vendim hyn në fuqi ditën e nesërme, 26 tetor dhe është i vlefshë...

Qentë shqyejnë 20 vjeçaren, i dashuri e la aty u largua nga frika  

Lajmi i vrasjes së 20 vjeçares Simona Cavallaro nga një grup qensh ngjalli indinjatë të madhe në Itali.

Italia kërkon certifikatën e vaksinimit për një sërë aktivitetesh

Italia, nga 6 gushti, do të kërkojë certifikatën e vaksinimit kundër koronavirusit për të kryer një sërë aktivitetesh.

Spinazzola largohet nga kampi i Italisë me lot në sy (VIDEO)

Italia arriti ta mposht Belgjikën 2-1, duke u kualifikuar në gjysmëfinale të “Euro 2020”.

Edhe Italia përfundon tërheqjen ushtarake nga Afganistani

Qeveria e Italisë tha se ka përfunduar tërheqjen e trupave të saj nga Afganistani, duke i dhënë fund pranisë së saj 20-vjeçare në këtë vend.

Sneijder: Italia është favorite për ta fituar titullin

Kombëtarja e Italisë i ka magjepsur të gjithë njohësit e futbollit me futbollin e treguar gjatë fazës së grupeve në “Euro 2020”.

Ambasadori italian mbaron shërbimin: Mirupafshim Kosovë, faleminderit!

Ambasadori i Italisë, Nicola Orlando, e ka përfunduar misionin e tij në Kosovë.

Ministri i jashtëm italian: Do të jem zëri i qytetarëve të Kosovës për liberalizim të vizave

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio është pritur në takim nga ministrja e punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla Schwarz.