Postet nga: Palestina

Forcat e Izraelit godasin objektivat në Gazë derisa vdekjet po rriten

Ushtria izraelite thotë se forcat tokësore po kryejnë sulme në Rripin e Gazës - por nuk po veprojnë brenda territorit - në mes të një krize që po ...

Prishtinë - Marsh solidarizues me Palestinën - VIDEO

Me dhjetëra aktivistë e qytetarë kanë marshuar sot në Prishtinë, kundër dhunës së shtetit të Izraelit ndaj palestinezëve. 

Izraeli përgatit plane për inkursion në Rripin e Gazës

Komandantët ushtarakë të Izraelit kanë hartuar një plan beteje për një inkursion në Gazë dhe pritet ta paraqesin atë më vonë gjatë ditës së enjte. Lajmi u ...

Izraeli vret komandantin e Hamasit, përshkallëzohet dhuna

Izraeli tha të mërkurën se ka vrarë 16 pjesëtarë të Hamasit në Gaza.

Përleshje të reja në Jerusalem

Në Jerusalem, protestues palestinezë hodhën gurë ndërsa policia izraelite përdori shashka dhe plumba gome në përleshjet jashtë xhamisë Al-Aqsa. Përleshjet ndodhin ndërkohë që Izraeli ...

Facebook thotë se ka ndaluar një fushatë spiunimi të inteligjencës palestineze

Kompania Facebook tha të mërkurën se ka çaktivizuar llogaritë e përdorura nga organizata e brendshme e inteligjencës palestineze për të spiunuar gazetarët, aktivistët ...

Vila luksoze shtetërore në Serbi i shitet bashkëpunëtorit të palestinezit të njohur

Si këshilltar i princit të kurorës së Abu Dabit, politikani palestinez Mohammad Dahlan ka ndërmjetësuar marrëveshje biznesi me Serbinë me vlerë miliarda euro. Tani një ...

Ministrja Haradinaj-Stublla reagon pas takimit të Vuçiqit me ambasadorin palestinez

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj- Stublla, ka reaguar pas takimit të sotme të Presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me ambasadorin e Palestinës në ...