Postet nga: Pakistan

Pakistan: Numri i të vdekurve nga sulmet vetëvrasëse shkon në 56

Numri i të vdekurve nga sulmi vetëvrasës në veriperëndim të Pakistanit që e kishte si shënjestër tubimin politik të një grupi fetar të linjës ...

Pakistan: të paktën 44 të vrarë pas një shpërthimi në një tubim politik

Të paktën 44 persona janë vrarë në një shpërthim në Pakistan gjatë një mitingu të organizuar nga një parti islamike.

Të paktën 35 persona të vdekur në Pakistan pas shpërthimit në një tubim politik

Të paktën 35 persona janë vrarë, si pasojë e një shpërthimi që ka ndodhur gjatë një tubim politik të dielën në Pakistan.

Moti i keq shkakton 27 viktima në Pakistan

Shirat e dendur dhe erërat e forta vranë të paktën 27 njerëz, përfshirë tetë fëmijë, në veriperëndim të Pakistanit, thanë zyrtarët të dielën.

Pakistan: Gjykata e Lartë e Pakistanit vendos se arrestimi i liderit opozitar Imran Khan ishte i paligjshëm

Gjykata e Lartë e Pakistanit ka vendosur se arrestimi i ish-kryeministrit Imran Khan me akuza për korrupsion këtë javë ishte i paligjshëm.

Pakistan - Persona të armatosur sulmuan shkollën dhe vranë 8 mësues në sulme të ndara

Persona të armatosur e kanë sulmuar një shkollë në veriperëndim të Pakistanit të enjten, duke vrarë shtatë mësues dhe një mësues tjetër nga shkolla në një ...

Tërmeti në Afganistan dhe Pakistan vret të paktën 13 persona

Të paktën 13 persona kanë mbetur të vrarë dhe më shumë se 90 të plagosur në Pakistan dhe Afganistan pas një tërmeti me magnitudë 6.5 që goditi të martën vonë, ...

Vdes ish-presidenti pakistanez, Pervez Musharraf

Ish-presidenti pakistanez, Pervez Musharraf, ka vdekur në moshën 79-vjeçare.