Postet nga: imran khan

Pakistan - ish kryeministri Imran Khan dënohet me 14 vjet burg për korrupsion

Ish-kryeministri i Pakistanit, Imran Khan, është dënuar me 14 vjet burg për një rast korrupsioni, vetëm një ditë pasi u dënua me 10 vjet për nxjerrje të ...

Pakistan, dënohet ish-kryeministri Khan për zbulimin e sekreteve para zgjedhjeve

Një gjykatë pakistaneze dënoi të martën me 10 vjet burg ish-kryeministrin Imran Khan për zbulimin e sekreteve zyrtare. Ky është rasti i fundit në një mori çështjesh ligjore ...

Ish-kryeministri pakistanez dënohet me 10 vjet burgim

Një gjykatë në Pakistan ka dënuar ish-kryeministrin Imran Khan dhe Shah Mahmood Qureshi, një prej zyrtarëve të lartë të partisë së tij, Pakistan Tehrik-e Insaf (PTI), me dhjetë ...

Ngrihet aktakuzë ndaj ish-kryeministrit të Pakistanit për publikimin e dokumenteve sekrete

Një gjykatë në Pakistan ka ngritur të hënën aktakuzë ndaj ish-kryeministrit të këtij vendi, Imran Khan, nën dyshimin se i ka publikuar dokumentet e klasifikuara, njoftoi ...

Pakistan: Gjykata e Lartë e Pakistanit vendos se arrestimi i liderit opozitar Imran Khan ishte i paligjshëm

Gjykata e Lartë e Pakistanit ka vendosur se arrestimi i ish-kryeministrit Imran Khan me akuza për korrupsion këtë javë ishte i paligjshëm.

Qëllohet ish-kryeministri i Pakistanit

Ish-kryeministri i Pakistanit, Imran Khan, është qëlluar me armë zjarri.

Policia pakistaneze e akuzon ish-kryeministrin Imran Khan për akt terrorist

Policia e Pakistanit e ka akuzuar ish-kryeministrin e vendit, Imran Khan, sipas ligjeve kundër terrorizmit.

Kryeministri pakistanez uron Kurtin: Pakistani dhe Kosova ndajnë lidhje vëllazërore

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një letre ka pranuar urime nga homologu i tij nga Pakistani, Imran Khan, me rastin e rizgjedhjes në krye të ekzekutivit ...