Postet nga: Pakistan

Smogu toksik ngufat Pakistanin

Smogu toksik në lindje të Pakistanit i ka sëmurë mijëra persona, duke i detyruar autoritetet që t’i mbyllim disa qytete për gjithë javën.

SHBA e shqetësuar me dëbimin e afganëve nga Pakistani

Agjencia e Qeverisë amerikane që monitoron liritë fetare në mbarë botën shprehu shqetësim lidhur me trajtimin dhe dëbimin me forcë të refugjatëve afganë dhe të azilkë...

Ngrihet aktakuzë ndaj ish-kryeministrit të Pakistanit për publikimin e dokumenteve sekrete

Një gjykatë në Pakistan ka ngritur të hënën aktakuzë ndaj ish-kryeministrit të këtij vendi, Imran Khan, nën dyshimin se i ka publikuar dokumentet e klasifikuara, njoftoi ...

Vriten nëntë ushtarë pakistanezë nga një sulm vetëvrasës

Së paku nëntë ushtarë pakistanezë janë vrarë dhe 20 të tjerë janë plagosur nga një sulm vetëvrasës që kishte në shënjestër një autokolonë të forcave të ...

Shpëtohen tetë personat që kishin ngecur në teleferik qindra metra mbi një luginë në Pakistan

Ushtria pakistaneze i ka shpëtuar tetë persona, përfshirë gjashtë fëmijë, të cilët kishin ngecur për rreth 15 orë në një teleferik të prishur qindra metra mbi ...

Të paktën 18 të vdekur në një aksident me autobus në Pakistan

Të paktën 18 njerëz kanë vdekur dhe 17 të tjerë janë lënduar të dielën në Pakistan, pasi autobusi i tyre u përplas me një kamion dhe mori ...

Pakistan, 22 të vdekur, 50 të lënduar pasi treni del nga binarët

Të paktën 22 persona kanë vdekur dhe mbi 50 të tjerë janë lënduar si pasojë e daljes së një treni nga shinat në jug të Pakistanit të dielën, njoftuan ...

Ish-kryeministri i Pakistanit Khan dënohet me tri vjet burgim

Ish-kryeministri i Pakistanit, Imran Khan, është dënuar me tri vjet burgim të shtunën, nën akuzat për korrupsion, të cilat i mohon.