Postet nga: Pakistan

Qëllohet ish-kryeministri i Pakistanit

Ish-kryeministri i Pakistanit, Imran Khan, është qëlluar me armë zjarri.

SHBA i dërgon ndihma Pakistanit pas vërshimeve vdekjeprurëse

Pakistani ka pranuar ndihmë ndërkombëtare, pas përballjes me vërshimet më të rënda ndonjëherë.

OKB-ja apelon për 160 milionë dollarë për të ndihmuar Pakistanin

Kombet e Bashkuara kanë lëshuar thirrje për 160 milionë dollarë fonde emergjente për të ndihmuar Pakistanin të përballet me përmbytjet katastrofike që kanë vrarë më shumë ...

Mbi 1,000 të vdekur nga vërshimet në Pakistan

Mbi 1.000 persona kanë vdekur si rezultat i vërshimeve në Pakistan që nga qershori, thanë zyrtarët më 28 gusht.

Gjykata ia zgjat lirimin me kusht ish-kryeministrit pakistanez

Një gjykatë në Pakistan ia ka zgjatur për një javë lirimin me kusht ish-kryeministrit pakistanez, Imran Khan, mbi akuzat për terrorizëm që kanë ndezur tensionet politike në ...

Keci nga Paksitani që u shndërrua në yll për shkak të veshëve të gjatë

Shumëkush ka dëgjuar për Dumbon, elefantin si personazh të filmit vizatimor, i cili u tall nga bashkëmoshatarët e tij dhe u detyrua të kryente marifete ...

19 të vdekur në aksidentin e një autobusi në Pakistan

Një autobus pasagjerësh rrëshqiti nga një rrugë malore dhe ra në një përroskë të thellë në një shi të dendur në Pakistanin jugperëndimor të dielën, ...

Të paktën 56 të vdekur në sulmin vetëvrasës në një xhami në Pakistan

Policia në Pakistan ka thënë se të paktën 56 persona u vranë dhe më shumë se 200 u plagosën kur dy sulmues vetëvrasës qëlluan me armë ...