Postet nga: Nik Gjeloshaj

Gjeloshaj: Rezultat i shkëlqyer i Forumit Shqiptar, morëm dy mandate

Nik Gjeloshaj nga Forumi Shqiptar ka thënë se fituan dy mandate në zgjedhjet parlamentare dhe se shpreson që Mali i Zi të ketë një qeveri të qëndrueshme që ...

Zgjedhjet në Tuz, Nik Gjeloshaj fiton mandatin, shqiptarët nisin festën

Nik Gjeloshaj dhe koalicioni “Forumi Shqiptar” merr 18 mandate dhe zyrtarisht fiton të drejtën edhe për kryetarin e komunës së Tuzit.

Presidentja Osmani falënderon komunat e Ulqinit dhe Tuzit për strehimin e kosovarëve gjatë luftës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në kuadër të vizitës zyrtare në Mal të Zi ka vizituar komunat e Ulqinit dhe Tuzit.

Mediat në Mal të Zi: Kryetari i Tuzit, Nik Gjeloshaj, është ndaluar nga Policia

Mediat në Mal të Zi raportojnë se kryetari i Komunës së Tuzit, Nik Gjeloshaj, është shoqëruar në Policinë e Podgoricës.

Alternativa Shqiptare në Mal të Zi, paralajmëron shqyrtimin e mundësisë që Tuzi të bëhet pjesë buxhetore e Shqipërisë ose Kosovës

Alternativa Shqiptare në Mal të Zi, e udhëhequr nga Kryetari i Bashkisë së Tuzit, Nik Gjeloshaj, tha se do të konsiderojnë seriozisht për të kërkuar që Tuzi ...

Kryetari i Tuzit po hetohet se shkeli masat kundër COVID-19

Prokuroria e Shtetit malazias po heton Kryetarin e Bashkisë së Tuzit, Nik Gjeloshaj nën dyshimin se i njëjti ka shkelur masat shëndetësore të vendosura kundër ...

Kryetari i Tuzit për zgjedhjet në Luginën e Preshevës: Kur shqiptarët bashkohen, përherë fitojnë

Kryetari i Tuzit, Nik Gjeloshaj, me anë të një deklarate ka thënë se i gëzohet rezultateve të shkëlqyera të zgjedhjeve në Luginën e Preshevës.

Monumenti për Dedë Gjo Lulin kritikohet nga serbët e Malit të Zi

Një monument i ri i zbuluar në komunën Tuzi të Malit të Zi kushtuar Dedë Gjo Lulit, udhëheqës i një kryengritjeje të vitit 1911 kundër Perandorisë Osmane, ...