Postet nga: Nik Gjeloshaj

Bashkëpunimi Kosovë-Mali i Zi, Konjufca pret në takim Gjeloshajn

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, priti sot në takim zëvendëskryeministrin e Malit të Zi, Nik Gjeloshaj.

Gjeloshaj: Orientimi euroatlantik i Malit të Zi, i pacenueshëm  

Pas zgjedhjeve të fundit parlamentare në Mal të Zi u zhbllokua funksionimi i disa institucioneve të drejtësisë dhe Mali i Zi zhvilloi konferencën ndërqeveritare me Bashkimi. Evropian. ...

A ka rrezik që Mali i Zi të kthehet kundër Kosovës?

Më 31 tetor të këtij viti, Kuvendi i Malit të Zi zgjodhi për kryeministër Millojko Spajiq. Qeveria mori mbështetjen e 46 deputetëve, 19 votuan kundër dhe 1 abstenoi.

A do të ekstradohet në Kosovë serbi i dyshuar për krime lufte - flet zv.kryeministri i Malit të Zi

Zv.kryeministri shqiptar i Malit të Zi, njëherësh ish-kryetar i komunës së Tuzit, Nik Gjeloshaj, ka thënë se shumë shpejt do të bëhet ekstradimi i ...

Gjeloshaj: Kurti nuk më uroi për pozitën e re në qeverinë malazeze

Zv.kryeministri shqiptar i Malit të Zi, njëherësh ish-kryetar i komunës së Tuzit, Nik Gjeloshaj, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk e ...

Votoi për dikë që nuk e njeh pavarësinë e Kosovës, flet Nik Gjeloshaj

Kryetari i sapo zgjedhur i Kuvendit të Malit të Zi, Andrija Mandiq, ka deklaruar se nuk e njeh pavarësinë e Kosovës.

Gjeloshaj: Në qeverinë e Abazoviqit më shumë është folë se sa është bërë

Zv.kryeministri shqiptar i Malit të Zi, njëherësh ish-kryetar i komunës së Tuzit, Nik Gjeloshaj, ka thënë se në qeverinë e cila është udhëhequr nga ...

LIVE - Intervistë me zv.kryeministrin e Malit të Zi, Nik Gjeloshaj

Në emisionin KallxoPernime do të ndiqni intervistën me zv.kryeministrin e Malit të Zi, Nik Gjeloshaj. Në bisedën e parë pasi është zgjedhur zv.kryeministër i Malit ...