Postet nga: nafta

Shell Kosova për nder të ditës së pavarësisë ofron zbritje -7 cent për litër

Shell Kosova, njofton të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës se me rastin e ditës së pavarësisë me datën 17 shkurt 2020 do te kenë zbritje ...

Skandali me naftën e Visokës, iu transferua kompanisë serbe me pronar rus

Qeveria, AKBN dhe Albpetrol bënë një sy qorr ndërsa kompania koncesionare ‘Terraoil Swiss’ lidhi një marrëveshje që i transferonte të dhënat konfidenciale dhe të drejtat mbi ...

Maliqaj skanon gjendjen në Teatrin Kombëtar, prioritet ngrohja e objektit

Mbi 50 mijë litra naftë llogaritet se harxhon Teatri Kombëtar i Kosovës për ngrohje gjatë një sezoni, e cila e përkthyer në euro arrin një shumë të ...

AKK: Naftëtarët përfituan deri në 135% nga rritja e çmimeve

Kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi, sot ka mbajtur një konferencë për media, ku ka shpalosur të gjeturat e një hetimi që AKK është duke zhvilluar ...

Agjencia për Energji: SHBA-ja do të bëhet eksportuesja më e madhe e naftës

Shtetet e Bashkuara “qartazi” do ta kalojnë Arabinë Saudite dhe Rusinë dhe do të shndërrohen në eksportuesen më të madhe të naftës në vitet e ardhshme, për ...

Fillon rënia e çmimi i naftës

Nafta e nisi javën në rënie, prej shqetësimeve mbi ngadalësimin ekonomik botëror dhe luftës tregtare mes Kinës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikë...

Keni mbetur me rezervë, mësojeni cilën veturë mund ta vozisni më gjatë

Sa herë mendoni për nivelin e karburantit në rezervuar, ndodh që të ndizet drita indikatore.

Kapen me naftë të padeklaruar, arrestohen dy persona

Në Kaçanik janë arrestuar dy të dyshuar për mos deklarimin e 1566 litrave të derivative të naftës, të cilat policia i kishte zënë në automjetin e të ...