Postet nga: moti në Kosovë

Moti

Moti në Kosovë këtë fundjavë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se nesër dhe pasnesër do mbajë mot kryesisht i vranët dhe në viset e larta malore do ...

Reshjet e shiut pritet të vazhdojnë sot dhe nesër sipas Institutit Hidrometeorologjik

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës dy ditë ma parë kishte njoftuar se do të ketë reshje shiu për disa ditë dhe intensiteti do të shtohej në vikend dhe ditë...

Moti për sot dhe nesër

Sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat parashihen të sjellin reshje shiu në pjesë të ndryshme të Dukagjinit, kryesisht në perëndim ...

Moti për sot

Sipas Institutit Meteorologjik të Kosovës, sot parashihen më shumë vranësira. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen ...

Moti për sot

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës do të ketë stabilizim të motit.

Moti për këtë javë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, java e parë e tetorit fillon me mot relativisht të qetë, por gjatë ditës parashihet të ketë vranësira të dendura të cilat ...

Moti për sot

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do të mbajë mot kryesisht i qetë, me vranësira dhe intervale me diell.

Moti për sot

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot sërish pritet të ketë ndryshime të vogla të motit, duke mundësuar kushte për riga shiu.