Postet nga: moti në Kosovë

Mot i nxehtë në Kosovë edhe dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se situatë pothuajse e ngjashme do të vijojë edhe gjatë dy ditëve të ardhshme, përjashtuar vranësirat e pjesshme të cilat ...

Mot me shi në dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të e ardhshme vendi do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur ...

Moti për dy ditë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë të ditur se pas reshjeve të mëdha që goditen rrafshin e Kosovës para disa ditësh, situata meteorologjike po shkon ...

Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë të ditur se pas reshjeve të mëdha që goditen rrafshin e Kosovës, situata meteorologjike po shkon drejt stabilizimit.

Moti sot dhe nesër në Kosovë

Sot në Kosovë do të kemi një ditë me vranësira të pjesëshme e me temperatura që do të lëvizin në mes 12 e 25 gradë Celsius.

Nesër mot i vranët dhe herë-herë me reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të enjten në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe herë-herë me reshje shiu.

Moti për pesë ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë këtyre pesë ditëve do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Moti gjatë javës

Gjatë kësaj jave do të mbajë mot i ndryshueshëm. Kjo situatë meteorologjike me masa të ashpra nga veriu, do të ndikojë në uljen e temperaturave minimale duke bë...