Postet nga: Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK)

Mot kryesisht i vranët gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë

Instituti Hidormeteorologjik i Kosovës(IHMK) ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme do mbajë mot kryesisht i vranët dhe me rreze dielli në disa zona.

Viti kur Kosova regjistroi temperaturat më të ulëta

Nga fillimi i kësaj jave Kosova dhe vendet e rajonit janë përfshirë prej temperaturave të ulëta.

Moti gjatë ditës së nesërme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka bërë të ditur se nesër do mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu e bore.

Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, por relativisht i ftohët.

Moti për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të kemi mot të vranët dhe me intervale me diell.

Në dy ditët e ardhshme pritet të ketë reshje bore në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se edhe në dy ditët e ardhshme pritet të kemi mot të vranët dhe me riga shiu.

Ajër me cilësi të pranueshme në shumicën e qyteteve të Kosovës

Gjatë ditës së sotme është regjistruar ajër me cilësi të pranueshme në shumicën e qyteteve të Kosovës.

Ajër me cilësi të pranueshme në shumicën e qyteteve të Kosovës

Në shumicën e qyteteve të Kosovës gjatë ditë së sotme është regjistruar ajër me cilësi të pranueshme.