Postet nga: Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK)

Policia e Pejës apelon qytetarët të jenë të kujdesshëm në çdo aktivitet që mund të shkaktoj zjarre

Policia e Kosovës në rajonin e Pejës ka kërkuar nga qytetarët të shmangin ndezjen e zjarreve dhe të raportojnë për çdo person të dyshuar që ...

Javën e ardhshme temperaturat do të arrijnë deri në 37 gradë, IHMK bën thirrje për kujdes

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), temperaturat gjatë javës që po vjen do të arrijnë deri në 37 gradë Celsius.

Moti të premten, temperaturat bien për rreth 10 gradë celsius

Instituti Hidrometeorogjik i Kosovës ka parashikuar se të premten, më 14.06.2024, do të ketë mot të ndryshueshëm me rënie të temperaturave maksimale. Pritet të ketë riga shiu dhe ...

Moti për sot

Mbi vendin tonë sot pritet të mbajë mot i vranët dhe intervale kohore me diell.

Moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se të shtunën në vendin tonë të ketë mot me shi dhe reshje të borës.

Moti sot

Të dielen parashihet të mbajë mot me diell dhe pjeserisht i vranët.

Fundjava me diell e vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Parashikimi i motit

Të dielen mot kryesisht me diell dhe me vapë, ka njoftuar Instituti Hidrometerologjik i Kosovës.