Postet nga: millan radoiçiq

Sveçla kërkon nga deputeti i Listës Serbe të apeloj që Radojiçiqi të kthehet në Kosovë për t’u përballur me drejtësinë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka raportuar sot në Komisionin për Siguri dhe Mbrotje.

Akuzat për vrasjen e Ivanoviqit në portalin KRIK janë të paverifikueshme, thotë policia në Serbi

Ministria e Brendshme e Serbisë, i ka bërë thirrje Boban Bogdanoviqit, që gjetjet e tij për vrasjen e politikanit opozitar serb nga veriu i Kosovës, Oliver Ivanoviq, ...

Tahiri: Haradinaj nuk e takoi për qejf Radoiçiqin

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, nuk e kishte takuar me ...

Leposhtica: ShBA ua 'ngrehu veshin" institucioneve të sigurisë dhe të drejtësisë të Kosovës

Në emisionin “Kallxo Përnime”, në debatin për pasurinë e politikanëve, po diskutohet për rastin e sanksionimit të 13 serbëve të Kosovës që janë futur në ...

Të sanksionuarit nga ShBA, këto janë akuzat për të cilat po ndiqen nga drejtësia kosovare

Millan Radoiçiq, Zvonko dhe Zharko Veselinoviq, Zhelko e Andrija Bojiq, Millan e Milojko Radisavleviq, Sërgjan Vuloviq, Marko Roshiq, Millan Mihaloviq, Radovan Radiq, Sinisha Nedelkoviq, Radule Steviq, të gjithë ...

Borrell mirëpret sanksionet e SHBA-së ndaj serbëve të Kosovës

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, mirëpriti sanksionimin e disa serbëve nga Kosova, të cilët, sipas Shteteve të Bashkuara janë pjesë e një grupi të ...

Kurti pas sanksioneve të ShBA-së: Kjo vërteton legjitimitetin e veprimeve të Policisë së Kosovës në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka quajtur shumë të mirëseardhur vendimin që Millan Radoiçiq, Zvonko Veselinoviq dhe 11 serbë të tjerë nga Kosova, janë vënë në ...

Haxhiu: Njerëz të grupit që u sanksionua nga ShBA priteshin në zyret e institucioneve tona

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, e ka quajtur lajm jashtëzakonisht të mirë vënien në listën e sanksioneve të ShBA-së të grupit të krimit të organizuar në ...