Postet nga: mentor bajraktari

5 vite burg për vrasjen e bashkëshortes

Xhafer Shkodra është dënuar me burg me dënim unik prej 5 vite e dy muaj për vrasje nga pakujdesia dhe për armëmbajtje pa leje.

Prokuroria ia lehtëson veprën penale të akuzuarit për vrasjen e gruas në Gjakovë

Në gjykimin ndaj Xhafer Shkodrës, i akuzuar se duke pastruar armën kishte qëlluar gruan e tij, Rabe Shkodra, sot planifikohej të thuhej fjala përfundimtare.

Gjykimi i zyrtarit të Komunës së Malishevës, dëshmitari: Kablloja kontestuese është e KEDS-it

Në gjykimin për keqpërdorim të detyrës zyrtare ndaj ish-shefit të Shërbimeve Publike në Malishevë, Ismet Mazreku, dëshmoi Agnez Furra, ish-drejtor i KEDS-it, në rajonin e ...

Pal Lekajt e Gani Ramës u bashkohen lëndët në gjykatë

Në gjykimin e ish-zyrtarit të komunës së Gjakovës, Gani Rama i cili po gjykohet për 218 mijë euro, të premten prokurori Atdhe Demaj erdhi me propozime të reja.

Vajza pyet babanë në gjykatë: Pse më është vrarë nëna?

Xhafer Shkodra, i akuzuar për vrasjen e gruas së tij gjatë gushtit të vitit të kaluar, sot dha mbrojtjen në gjykatën e Gjakovës.

Gjakovë, dy vjet burg për vrasje aksidentale të fëmijës me bager

Gazmend Hasanaj, i akuzuar se me bagerin e tij, duke mos e parë, kishte goditur për vdekje fëmijën 12 vjeçar, u dënua me dy vite burgim.

Dështon seanca për keqpërdorim ndaj ish-shefit të shërbimeve publike në Malishevë

Gjykimi për keqpërdorim të detyrës zyrtare ndaj ish-shefit të Shërbimeve Publike në Malishevë, Ismet Mazreku ka dështuar të mbahet sot në Gjykatën e Gjakovë...

Rrëfimi i vëllait për vrasjen e motrës nga dhëndri i akuzuar

Në gjykimin e Xhafer Shkodrës, i akuzuar për vrasjen e gruas, ka dhënë dëshminë miku i të akuzuarit (vëllai i viktimës, Rabe Shkodra) Din ...