Postet nga: Mbeturinat

Fotografi të krimit mjedisor në Liqenin e Batllavës

Peisazhin e një nga lumenjve më të vizituar të Kosovës po e prishin mbeturinat.

Ministria e Mjedisit ndihmon me 400 mijë euro Gjakovën për menaxhimin e mbeturinave

Ministri i Ekonomisë dhe Mjedisit, Blerim Kuçi gjatë një vizite zyrtare në komunën e Gjakovës, ka nënshkruar një memorandum bashkëpunimi me kryetarin e kësaj ...

Ferizaj vendi ku mbeturinat ‘bëjnë strofull’

Për ferizajasit të cilët kalojnë në shesh apo afër tij ‘piktura’ e mbeturinave është bërë pothuajse e  zakonshme.

Pas raportimit të KALLXO.com Klinika Infektive pastron oborrin e saj

Gjatë ditës së djeshme KALLXO.com ka raportuar për mbeturinat në oborrin e Klinikës Infektive në QKUK në Prishtinë.

FOTO: Kontejnerët, "të vegjël" për grumbullin e mbeturinave në një lagje të Prishtinës

Në këtë kohë pandemie kërkesa kryesore ngaiInstitucionet e Kosovës ka qenë që të mbahet pastërtia personale dhe e rrethit ku jetojmë.

FOTO - Bërllok në rrugët e Ferizajt edhe në kohë pandemie

Masat për kufizimin e lëvizjen kanë zvogëluar dukshëm qarkullimin e qytetarëve, megjithatë  pamjet në qytetin e Ferizajt dëshmojnë për grumbullim mbeturinasht.

FOTO - Mbeturinat ia prishin hijeshinë maleve të Ferizajt

Hapësirat e gjelbëruara në malet e fshatit Greme në Komunën e Ferizajt tani janë shndërruar në deponi mbeturinash.

VIDEO - Prishtina e Shpend Ahmetit e mbushur me mbeturina

Në lagjen Tokbashqe në kryeqytet mbeturinat janë shpërndarë gjithkah dhe kjo po i pengon qytetarët.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!