Postet nga: marrveshja per targa

Kurti: Në Bruksel u’a përsërita që nuk jam polic as zyrtar dogane, jam kryeministër dhe kam ardhur për marrëveshje finale

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti sot është përballë deputetëve, në interpelancën e ftuar për situatën e krijuar në vend.

Kurti: Këtë vit u regjistruan më pak se 200 vetura me traga ilegale, të tjerat janë të vjetra dhe u del regjistrimi

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka folur lidhur me çështjen e targave ilegale në veri të Kosovës, të cilat pas marrëveshjes të arritur dje në Bruksel nuk ...

Takimi në Bruksel - temë qendrore e bisedës mes Kurtit dhe ambasadorit të Francës e atij të Gjermanisë

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në një takim të përbashkët ambasadorin e Francës Olivier Guérot dhe atë të Gjermanisë, Jörn Rohde.

Kupchan: Gjendja e krijuar mes Kosovës dhe Serbisë mbart rrezikun për dhunë

Analisti amerikan Charles Kupchan thotë se gjendja e krijuar mes Kosovës dhe Serbisë është e serioze dhe ekziston rreziku për dhunë dhe bllokim të mëtejshëm. Studiuesi ...

Kurti: Borrell hoqi dorë nga propozimi i BE-së për normalizim të marrëdhënieve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas takimit trepalësh në Bruksel ka thënë se Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme Josep Borrell, ...

Borrell: Do t’i njoftoj vendet anëtare të BE-së për sjelljen jokonstruktive, kjo vlen veçanërisht për Kosovën

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell ka thënë se do t’i njoftojë vendet anëtare të BE-së, ...

Vuçiq: Absolutisht asnjë marrëveshje me Prishtinën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se në bisedimet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për çështjen e tagave, nuk është arritur asnjë marrëveshje.

Pas më shumë se tri orësh, vazhdon ende takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel

Janë bërë më shumë se tri orë prej kur ka filluar takimi i kryediplomatit evropian, Josep Borrell me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin serb Aleksandar Vuç...