Postet nga: Malë Krasniqi

Gjykata e shpall fajtor dhe e dënon me dënim me burg ish-kryetarin e Malishevës, Ragip Begaj

Gjykata e Prishtinës e ka shpallur fajtor ish-kryetarin e Malishevës, Ragip Begajn, dhe e ka dënuar me burgim prej 2 vite e gjysmë.

Gjykimi për “Zonën Ekonomike të Malishevës”, Gjykata sot pritet të vendos ndaj ish-kryetarit të Malishevës dhe të tjerëve

Gjykata e Prishtinës sot (11.07.2024) pritet të vendosë lidhur me pretendimet e Prokurorisë për keqpërdorime në atë që pritej të bëhej “Zona Ekonomike e Malishevës” ndaj ...

Gjykimi për nismën për “Zonën Ekonomike të Malishevës”, japin mbrojtjen 3 nga 7 të akuzuarit

Në gjykimin lidhur me pretendimet për keqpërdorime në lidhje me nismën për themelimin e “Zonës Ekonomike të Malishevës” në seancën e datës 17.05.2024 ...

'Zona ekonomike e Malishevës', avokatët dhe të akuzuarit kundërshtojnë provat e prokurorisë

Gjykimi ndaj ish-kryetarit të Komunës së Malishevës, Ragip Begajt po vjen drejt fundit. Në këtë rast, pos Begajt të akuzuar janë edhe Hajdin Berisha, Bashkim Krasniqi, Malë ...

Haradinaj e Limaj propozohen si dëshmitarë në gjykimin ndaj Begajt për 'Zonën Ekonomike të Malishevës'

Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj pritet të dëshmojnë në procesin gjyqësor ndaj ish-kryetarit të Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, dhe shtatë personave të tjerë.

Abelard Tahiri dëgjohet si dëshmitar në gjykimin ndaj Ragip Begajt

Në gjykatën në Prishtinë sot është dëgjuar në cilësinë e dëshmitarit Abelard Tahiri, në rastin ku i akuzuar është ish kryetari i Malishevës Ragip Begaj ...

Begaj dhe 7 të akuzuarit tjerë në gjyq për ‘Zonën Ekonomike – Malishevë’

 

Dëgjohen dy dëshmitarë në rastin e Zonës Ekonomike në Malishevë

Në Gjykatën e Prishtinës sot u paraqitën Shkëlzen Morina dhe Ruzhdi Begaj në cilësinë e dëshmitarëve për rastin e Zonës Ekonomike ...