Postet nga: Bajram Hasani

Haradinaj e Limaj propozohen si dëshmitarë në gjykimin ndaj Begajt për 'Zonën Ekonomike të Malishevës'

Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj pritet të dëshmojnë në procesin gjyqësor ndaj ish-kryetarit të Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, dhe shtatë personave të tjerë.

Gjykimi i Pal Lekajt për rastin e 53 milionë eurove, ish-ministri Hasani tregon për ‘kërcënimin” që kishte bërë drejtori i “Bechtel & Enka”-s

Gjykimi ndaj ish-ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj dhe tre të tjerëve, Eset Berisha, Nebih Shatri dhe Besim Tahiri për rastin e 53-milionëshit, ka vazhduar edhe sot ...

Ish-ministri Hasani dhe deputetja Reshitaj pritet të dëshmojnë në gjykimin për 53 milionëshin

Gjykimi ndaj ish-ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj dhe tre të tjerëve, Eset Berisha, Nebih Shatri dhe Besim Tahiri në rastin e 53-milionëshit pritet të vazhdoj edhe sot ...

Abelard Tahiri dëgjohet si dëshmitar në gjykimin ndaj Ragip Begajt

Në gjykatën në Prishtinë sot është dëgjuar në cilësinë e dëshmitarit Abelard Tahiri, në rastin ku i akuzuar është ish kryetari i Malishevës Ragip Begaj ...

Begaj dhe 7 të akuzuarit tjerë në gjyq për ‘Zonën Ekonomike – Malishevë’

 

Dëgjohen dy dëshmitarë në rastin e Zonës Ekonomike në Malishevë

Në Gjykatën e Prishtinës sot u paraqitën Shkëlzen Morina dhe Ruzhdi Begaj në cilësinë e dëshmitarëve për rastin e Zonës Ekonomike ...

Aktakuzë ndaj ish-ministrit Bajram Hasani, kryetarit dhe nënkryetarit të Malishevës

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë ndaj ish-ministrit të Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasanit, kryetarit të Komunës së Malishevës, Ragip Begajt, zëvendësit të Hasanit ...

Bajram Hasani e fton LVV-në t'i largojë inspektorët serbë që nuk dalin në vendin e punës

Kryetari e ri të degës së AAK-së në Gjilan, Bajram Hasani, ia ka rikujtuar Lëvizjes Vetëvendosje pyetjen parlamentare të deputetit Salih Zyba.