Postet nga: Majlinda Kelmendi

Synimet e Majlinda Kelmendit për vitin 2020

Xhudoja edhe në vitin 2019, ishte sporti ku arriti të fitojë medalje të shumta në garat evropiane dhe ato botërore Majlinda Kelmendi, Loriana Kuka, Nora Gjakova, Distria Krasniqi, Laura Fazliu, ...

Skulptura e Majlinda Kelmendit gati, s’ka hapësirë për ta vendosur

Trajneri i mirënjohur i xhudos, Driton Toni Kuka përmes një njoftimi në Facebook ka treguar se është përgatitur skulptura e xhudistes Majlina Kelmendi, shqiptarja e vetme me ...

Majlinda Kelmendi ngritet në ranglistën e re botërore të Xhudos (FOTO)

Federata Botërore e Xhudos, e njohur si “IJF”, e ka publikuar ranglistën e re.

Kosova, një 'bastion i papritur' në xhudo

Kombi i ri dhe i vogël i Kosovës është shfaqur si një fuqi e xhudos në botë, me suksesin e saj të papritur të kryesuar nga kampioni i ...

Majlinda Kelmendi e bronztë në Tokyo 2019

Xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi ka arritur ta fitojë medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos, që po mbahet në Tokyo të Japonisë.

Majlinda Kelmendi ndalet në gjysëmfinale

Kampionia Olimpike Majlinda Kelmendi është mposhtur nga kampionia e botës së vitit 2018, Uta Abe, në gjysëmfinalen e kampionatit botëror të xhudos, që po mbahet në Tokyo të ...

Majlinda Kelmendi kualifikohet në gjysmëfinale pasi mundi japonezen

Majlinda Kelmendi ka fituar në çerekfinale të kampionatit botëror në Tokio ndaj xhudistes japoneze Ai Shishime, nga e cila ishte mposhtur në botërorin e 2017-ës.

Majlinda Kelmendi arrin në çerekfinale të botërorit në Tokio

Majlinda Kelmendi e ka nisur mbarë kampionatin botëror që po mbahet në Tokio të Japonisë, kategoria -52 kg.