Postet nga: Londër

Ministrat e Jashtëm të G-7 mblidhen për bisedime në Londër

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ndodhet në Londër për bisedime me ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të G-7, me pandeminë e coronavirusit, Rusinë dhe ...

Një grua bie nga dritarja e makinës në autostradë derisa po xhironte një video në Snapchat

Një grua ra nga një makinë në një autostradë të ngarkuar me trafik derisa po rrinte jashtë dritares së pasagjerit për të filmuar një video në Snapchat, ka thë...

Librat e vjedhur me vlerë 2.7 milion eurosh u gjetën në një bodrum rumun gjatë bastisjes së policisë

Libra nga Galileo, Isaac Newton dhe Francisco Goya janë gjetur pas një bastisje policie në Rumani tre vjet pasi u vodhën në një vjedhje të sofistikuar në një depo ...

Universiteti Imperial në Londër zgjeron testimin e vaksinës kundër COVID-19

Shkencëtarët në Londër që kanë prodhuar një vaksinë sintetike me dozë të ulët për COVID-19, po e zgjerojnë testimin e saj tek më shumë vullnetarë. ...

VIDEO: Momenti kur vetëtima godet aeroplanin

Aeroplani ishte duke fluturuar në kushte të vështira atmosferike, të shoqëruara edhe me reshje të dendura shiu.

Qindra protestues në Londër e Berlin protestojnë për vdekjen e afrikano-amerikanit në ShBA

Me qindra njerëz protestuan dje në Londër dhe Berlin në shenjë solidariteti me protestat në Shtetet e Bashkuara, me rastin e vdekjes së George Floyd, afrikano-amerikanit në Minneapolis, ...

Kryetari i Londrës u bën thirrje banorëve të mos e përdorin transportin publik

Kryetari i Londrës në Britaninë e Madhe, Sadiq Khan, u ka kërkuar njerëzve që të vazhdojnë të qëndrojnë në shtëpi dhe të mos e pë...

Londër: Vaksina mbase mund të testohet gjatë ditëve të ardhshme

Shkencëtarët në Britani të Madhe që po punojnë për zbulimin e një vaksine kundër koronavirusit, shpresojnë të fillojnë provat klinike deri në fund të javës ...