Postet nga: Londër

Londër, një person u arrestua pasi goditi me veturë portën e pallatit mbretëtor

Një burrë është arrestuar pasi ka përplasur me makinë portat e Pallatit Buckingham në qendër të Londrës.

Kryeministri Kurti dhe ministri Murati udhëtuan për në Londër, do të marrin pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor

Kryeministri Albin Kurti ka udhëtuar më 23.02.2023 për në kryeqytetin e Mbretërisë së Bashkuar, ku do të marrë pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor 2024.

BERZH: Samiti i Ballkanit Perëndimor mbahet më 26 shkurt

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) do të organizojë Samitin e Ballkanit Perëndimor për vitin 2024 në Londër.

Kabinat e kuqe telefonike britanike në shitje

Kabinat e kuqe telefonike të Britanisë së Madhe, të cilat tani mbushin 100 vjeç, janë nxjerrë në shitje. Numri i kabinave telefonike në Mbretërinë e Bashkuar arriti kulmin në vitet 1990 ...

Qeveria britanike do të apelojë vendimin që shpall të paligjshëm planin për largimin e azilkërkuesve

Një gjykatë në Britani vendosi sot se plani i qeverisë për të dërguar azilkërkuesit në Ruandë është i paligjshëm, duke i dhënë kështu një ...

Gjykata e Londrës dënon një shqiptar dhe një rumune për falsifikim të dokumenteve të identifikimit

Një Gjykatë në Londër të Britanisë së Madhe dënoi me 4 vjet burg një shqiptar për falsifikim të dokumenteve të identifikimit.

Shtëpia e komedianit britanik do të bëhet objekti i Ambasadës së Kosovës në Londër

Kosova po e zhvendos ambasadën e saj në Londër në një rezidencë prej 6.5 milionë funtesh (7.4 milionë euro) në "Hyde Park", dikur në pronësi të komedianit Spike Milligan, ...

Rama në Londër: Kriminelët po i përdorin 'ëndrrat dhe shpresat' e shqiptarëve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nga Londra, ku po qëndron për vizitë, e ka lidhur emigrimin e shqiptarëve drejt Britanisë së Madhe me nevojën e ...