Postet nga: loJERAT oLIMPIKE DIMERORE

Krijohet Pullë Postare më logon e Lojërave Olimpike Dimërore

Filatelia e Postës së Kosovës, gjatë ditës së djeshme për nder të 14-vjetorit të Pavarësisë së Kosovë ka  lëshuar në qarkullim postar emisionin e ...

Albin Tahiri shënon rezultat të jashtëzakonshëm, radhitet në pozitën e 15-të

Albin Tahiri ka shënuar rezultat të jashtëzakonshëm në garën e mbajtur në disiplinën e kombinimit alpin që përbëhet nga lëshimi dhe sllallomi.

15-vjeçarja ruse fiton medaljen e artë në patinazh

Sportistja 15-vjeçare, Kamila Valieva, që përfaqësonn Rusinë në Lojërat Olimpike Dimërore ka arritur që të rrëmbejë medaljen e artë në sportin e patinazhit.

Kiana Kryeziu dhe Albin Tahiri zhvillojnë garat e para, këto janë rezultatet

Skitarët olimpikë, Kiana Kryeziu dhe Albin Tahiri, kanë zhvilluar garat e tyre në kuadër të Lojërave Olimpike në Pekin.

Ky është orari i garuesve nga Kosova në Lojërat Olimpike Dimërore

Komiteti Olimpik i Kosovës ka bërë të ditur se nesër, e hënë, do të zhvillohen dy gara të skijimit alpin në LOD Pekini 2022.

Para ceremonisë hapëse të Lojërave Olimpike, trajneri Pupovci rezulton pozitiv me COVID-19

Skitari Albin Tahiri do ta bartë i vetëm flamurin e Kosovës në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike Dimërore "Pekin 2022".

Kina akuzohet për “heshtje” të kritikëve para Olimpiadës

Kina është duke u përballur me kritika rreth të drejtave të njeriut para Lojërave Olimpike Dimërore, të cilat nisin të premten.

Zyrtare: Albin Tahiri në katër disiplina të skijimit aplin në Lojërat Olimpike Dimërore

Skitari Albin Tahri edhe zyrtarisht do të përfaqësojë Kosovën në katër disiplina të skijimit në Lojërat Olimpike Dimërore.