Postet nga: ligji

Një vendim qeverie “zhyt” në pasiguri të apasionuarit pas sporteve nënujore

Mungesa e zonave të rezervuara për zhytje pengon turizmin dhe pasionin e zhytësve në Durrës dhe qytete të tjera bregdetare. Një hartë e miratuar si pjesë e ...

Deputetja Pacolli dhe ministri Tahiri akuzojnë njëri tjetrin për ‘manipulim të qytetarëve’

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli Dalipi, tha se Ministri Abelard Tahiri ka manipuluar me publikun në deklaratën që “prokurori mund të filloj hetimin dhe verifikimin e ...

Thaçi: Nisma e Deputetëve Për Specialen Nuk Është Shfuqizim, Por Alternativë

“Nisma e deputetëve për Gjykatën Speciale nuk është një kërkesë për të sfiduar gjykatën, por është alternativë, sikurse që kanë edhe vendet e tjera ...

Kryeprokurorit i Rritet Pasuria e Paluajtshme

Aleksandër Lumezi, Kryeprokuror i Shtetit këtë vit në deklarimin e tij të pasurisë ka rritur vlerën e pasurisë së paluajtshme nga 308 mijë euro sa kishte deklaruar një ...

Kontrolli i Grupit të Azem Sylës mbi Burgjet

Siç shkruhet në aktakuzë, anëtarët e grupit kishin përdorur vizitat mjekësore dhe qëndrimet në spitalin e burgut për të koordinuar aktivitetin e tyre kriminal.

Azem Syla Bleu Banesë e Veturë me Paratë e Tokave

Në aktakuzën e saj voluminoze, Prokuroria Speciale pretendon se ish komandanti i UÇK-së Azem Syla ka blerë një banesë në Lagjen Pejton dhe një veturë Xhip ML me ...

Bullgaria Ndalon Mbulimin e Fytyrës

Deputetët bullgarë ndaluan të premten veshjet me të cilat mbulohet fytyra-sipas një projektligji të propozuar gjatë këtij viti nga koalicioni nacionalist Fronti patrotik.