Postet nga: liga e kampionëve

RTK rikthen Ligën e Kampionëve por jo edhe ndeshjet e kombëtares së Kosovës, drejtori jep detaje

Radiotelevizioni i Kosovës (RTK) ka arritur që ta rikthejë transmetimin e ndeshjeve të Ligës së Kampionëve, por jo edhe të ndeshjeve të kombëtares së Kosovës.

Manchester City mposht Real Madridin, përballet me Interin në finalen e Ligës së Kampionëve

Manchester City mposhti Real Madridin me rezultat 4 me 0 në gjysmëfinalen që u zhvillua në stadiumin “Etihad” të Manchesterit.

Interi, finalisti i parë i Ligës së Kampionëve

Interi është kualifikuar për finale të Ligës së Kampionëve pasi ka mposhtur me rezultat 1:0 Milanin.

Hidhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, përballje shumë të forta

Sot (e premte), në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për çiftet çerekfinale dhe gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve.

Ballkani ndahet në barazim me Zalgirisin, gjithçka do të vendoset në ndeshjen e dytë

Ballkani ka barazuar me Zalgirisin me rezultat 1-1 në kuadër të raundit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve, ku skuadra jonë kishte më shumë nga loja.

Pamje nga festa e çmendur e Real Madridit në zhveshtore pas triumfit në Ligën e Kampionëve

Real Madridi ka festuar çmendurisht triumfin në Ligën e Kampionëve për vitin 2022, pas fitores në finale ndaj Liverpoolit.

Real Madridi mposht Liverpoolin, fiton trofeun e 14-të në histori të Ligës së Kampionëve

Real Madridi ka fituar me rezultat 1-0 ndaj Liverpoolit në finale dhe kështu është shpallur kampion i Ligës së Kampionëve për edicionin 2021/22.

Përballje e gjigandëve, sonte në Paris luhet finalja e Ligës së Kampionëve

Sonte në Paris, Liverpool do të kërkojë ta fitojë çmimin më prestigjioz të futbollit evropian të klubeve për herë të shtatë, kur do të përballet Real Madridin ...