Postet nga: Gjykata Themelore e Prishtinës

Prishtinë, arrestohet një person i kërkuar nga Gjykata, gjatë kontrollit iu gjet drogë

Rreth orës 21:00, në rrugën "Dëshmorët e Kombit" në Prishtinë, Policia ka arrestuar një person të dyshuar, me ç'rast gjatë kontrollit ka gjetur dhe sekuestruar një sasi ...

Gëzim Retkoceri

I dyshuari për vrasje: Që 13 vjet veç këtë gajle e kam, me dal e vërteta

I dyshuari për vrasjen e Naim Hajrizit në vitin 2009, Gëzim Retkoveri ka thënë sot fjalën përfundimtare në Gjykatë, duke deklaruar se ai nuk e ka ...

Qytetari që paditi Komunën e Prishtinës, rrëfen vështirësitë e jetesës për personat në karrocë

Qytetari Faruk Kukaj, i cili ka paditur Komunën e Prishtinës për diskriminim, tregoi sot para gjykatës vështirësitë me të cilat ai përballet çdo ...

Dyshimi për dhunimin e 11-vjeçares, gjykata vendos për të dyshuarin e pestë

Një vajzë 11-vjeçare dyshohet se është dhunuar seksualisht nga 5 persona në Prishtinë.

140 ditë burg dhe 12 mijë euro gjobë për ish-drejtorin e administratës dhe financave të KPM-së

Arben Bilalli, ish-drejtor i Administratës dhe Financave në Komisionin e Pavarur të Mediave është gjetur fajtor për vepër penale, marrja e ryshfetit.

Shtrenjtimi i rrymës, Gjykata Supreme vendos të favor të ZRRE-së

Rritja e çmimit të energjisë elektrike për konsumatorët që tejkalojnë konsumin e 800 kilovatëve është lejuar nga Kolegji i Gjykatës Supreme.

Qeveria aprovon kërkesat, 26 milionë euro hua për KOSTT-in dhe mbi 7 milionë euro për Telekomin

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar mbledhje elektronike në të cilën ka miratuar në parim kërkesat e ndërmarrjeve publike për huamarrje deri në 34 milionë e 275 mijë ...

KF Vitia dërgon padi në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundërshton mbajtjen e zgjedhjeve në FFK

Klubi i futbollit “Vitia” ka dorëzuar sot gjatë ditës një padi në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër mbajtës së zgjedhjeve për kryetar të Federatë...