Postet nga: Liberalizim i Vizave

Kundërshtimet në Parlamentin Evropian për liberalizimin e vizave për Kosovën, flasin nga MPJD

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës do të dalë me një qëndrim të mërkurën sa i përket raportit për Kosovën që ë...

Prokuroria Speciale shënjestron edhe një rast të ri

Prokuroria Speciale e Kosovës ka njoftuar se ka vendosur që ta shënjestrojë edhe një rast të ri lidhur me veprën penale, tregti e ndaluar.

Maas: Po punojmë për liberalizimin e vizave për Kosovën

Gjermania po punon intensivisht si për hapjen e konferencave ndërqeveritare ashtu edhe për liberalizimin e vizave me Kosovën, por deri tani nuk dihet ende nëse ...

Hoti: Liberalizimi i vizave është shtytje në procesin e integrimit evropian dhe rritje e besueshmërisë për BE-në

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë vizitës zyrtare në Bruksel, sot është pritur në takime të ndara nga Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, nga anëtarët ...

Kosova pret "dorën" gjermane në Bashkimin Evropian për liberalizimin e vizave

Nga 1 korriku, Gjermania mori drejtimin gjashtëmujor të Presidencës së Këshillit të Bashkimit Evropian, në kohën kur vendet po përballen me gjendjen dhe pasojat e pandemisë ...

VIDEO- Thaçi sërish kërkon nga BE-ja liberalizimin e vizave

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përsëri ka kërkuar nga Bashkimi Evropian liberalizimin e vizave për Kosovën.

Pacolli fajëson shtetet anëtare të BE-së për mos liberalizimin e vizave

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli me rastin e Ditës së Europës ka thënë se aspirata e popullit të Kosovës ka qenë tradicionalisht ...

Thaçi-Presidentit të Këshillit Evropian: Sa më parë të merret vendimi për liberalizimin e vizave

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar një telefonatë me Presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel, në kuadër të përgatitjeve për Samitin e Zagrebit ...