Postet nga: Laura Pula

Prokuroria e Shtetit: Nuk ka të arrestuar për blerje votash në Podujevë

Koordinatorja për monitorimin e zgjedhjeve nga Prokuroria e Shtetit, Laura Pula ka konfirmuar se nuk ka asnjë person të arrestuar në lidhje me blerje votash në Komunën e ...

Pula: Certifikimi i zgjedhjeve hap rrugë për aktakuza ndaj personave që shkelën ligjin

Koordinatorja nacionale e Prokurorisë për zgjedhjet në Kosovë, Laura Pula bëri me dije se procedura penale për personat që kanë shkelur rregullat për zgjedhje do të ...

Prokuroria po heton deklaratat e Blerim Latifit për vjedhje të votave

Deklaratat e kandidatit të Partisë Demokratike të Kosovës për deputet Blerim Latifi, se ka pasur vjedhje të votave brenda kandidatëve të partisë, po hetohet nga prokuroria.

Jeta në Kosovë diskuton vjedhjen e votave brenda sojit

Vjedhjet dhe manipulimet me vota brenda kandidatëve të subjektit të njëjtë politikë është temë diskutimi sot në “Jeta në Kosovë”.

89 prokurorë në ndjekje të shkeljeve ditën e zgjedhjeve

Prokuroria e Shtetit ka bërë të ditur sot se 89 prokurorë do të jenë të angazhuar në të gjitha komunat e Kosovës ditën e zgjedhjeve në ndjekje të ...

Prokurorja: Do të jemi të pamëshirshëm për keqpërdoruesit e votave

Koordinatorja Nacionale e Zgjedhjeve, prokurorja Laura Pula, tha se asnjë incident nuk është paraqitur deri më tani në Policinë e Kosovës e as në Prokurorinë e Shtetit gjatë procesit ...

Prokuroria Pranon Kallëzimin për Organizatën e Vëzhguesve Partiakë

Laura Pula, prokurorja koordinatore kombëtare për zgjedhjet e parakohshme, tha për KALLXO.com se Prokuroria Themelore në Prishtinë ka pranuar kallëzim penal për organizatën ...

Skandali i Vëzhguesve, Policia Mbledh Informacione

Koordinatorja e Prokurorisë për zgjedhjet, Laura Pula, në një konferencë për media ka konfirmuar se janë duke mbledhur informacione për mundësinë që partitë të kenë angazhuar ...