Postet nga: blerim latifi

Ish-këshilltari i Veselit: Kryeprokurori i Speciales pritet të japë dorëheqje

Ish këshilltari i Kadri Veselit të PDK-së, Blerim Latifi, ka deklaruar se aktakuza nga Gjykata Speciale nuk pritet të ketë as këtë vit pasi që, sipas tij, kryeprokurori ...

Latifi: Rrëzimi i Kurtit -një sipërmarrje e kotë politike të cilën do ta paguajë shtrenjtë LDK

Ish-këshilltari i Kadri Veselit dhe ish-kandidati i PDK-së për deputet të Kuvendit të Kosovës, Blerimi Latifi ka thënë se duke e marrë parasysh situatën e ...

Blerim Latifi për arrestimin e Ikballe Hudutit: Politikanët në Kosovë të etur për ryshfet

Ish këshilltari i Kadri Veselit dhe ish kandidati i PDK-së për deputet të Kuvendit të Kosovës, Blerimi Latifi ka akuzuar politikanët në Kosovë se janë të ...

Ekspozita e fotografëve norvegjezë mbush Bibliotekën Kombëtare me foto e thënie të diktatorëve të Koresë së Veriut  

Fotografi të diktatorëve të Koresë së Veriut dhe pano me thënie të ish- diktatorit Kim Jong Il, janë ekspozuar në hollin kryesor të Biblotekës Kombëtare të ...

Prokuroria po heton deklaratat e Blerim Latifit për vjedhje të votave

Deklaratat e kandidatit të Partisë Demokratike të Kosovës për deputet Blerim Latifi, se ka pasur vjedhje të votave brenda kandidatëve të partisë, po hetohet nga prokuroria.

PDK hesht për akuzat se në Drenicë ka pasur blerje votash

Zyrtarë të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), nuk i kanë komentuar akuzat e kandidatit për deputet nga kjo parti, Blerim Latifi, i cili ka thënë se ky ...

Këshilltari i Kadri Veselit akuzon PDK-në për blerje votash

Kandidati i PDK-së për deputet në Kuvendin e Kosovës, Blerim Latifi ka thënë që humbjen PDK-së ia kanë shkaktuar vet kandidatët pasi që sipas tij, ata ...

Zyra e Kryeministrit flet pas akuzave për printim të certifikatave për veteranë të rrejshëm

Zyra e kryeministrit në largim, Ramush Haradinaj, i ka demantuar deklaratat e kandidatit të PDK-së për deputet Blerim Lafitit, se në këtë zyrë po printohen certifikata të veteranë...