Postet nga: Kundërshtimi

Banorët e Rrencit nuk e duan edukatoren e përzgjedhur nga Drejtoria e Arsimit në Dragash

Nxënësit e klasës parashkollore në fshatin Rrenc të komunës së Dragashit kanë bojkotuar procesin mësimor për një muaj.

Konjufca ia Kujton Haradinajt Incidentin me Hartë Ndaj Murat Mehës

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur konferencë në lidhje me marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi, që pritet shumë shpejt të dalë për votim në seancë të ...

Kompleksi 300 Peticion Kundër Lokacionit të Shkollës

Banorët e ndërtesave që në Fushë-Kosovë njihen me emrin Kompleksi 300 i janë drejtuar kryetarit të komunës me një peticion kundër lokacionit të përcaktuar pë...

Studentët Mbajnë ‘Ligjëratë‘ Para Kishës

Një grup prej rreth 20 studentësh kanë mbajtur sot një orë “ligjëratë“ në oborrin e kishës ortodokse, e ndërtuar në hapësirën e kampusit universitar.

Policia: Nuk ka të Arrestuar Para Kishës

Zëdhënësja e Policisë Rajonale të Prishtinës Florie Ahmeti tha për KALLXO.com se forcat e rendit gjatë aksionit të organizatave studentore para kishës vetë...

Aksioni i Studentëve Para Kishës

Një grup studentësh nga organizatat studentore të UP-së në orën 13:00 u mblodhën para kishës ortodokse në hapësirën universitare.

Banorët Kundër Ndërtimit të Fabrikës

Banorët e Dragobilit dhe të Burimit janë kundër ndërtimit të një fabrike për asgjësimin e mbeturinave në një zonë në mes të këtyre dy ...

Vizita e Ish-Banorëve-Tensione në Mushtisht

Vizita e Ish-Banorëve-Tensione në Mushtisht

Serbët e zhvendosur nga Mushtishti janë larguar pa e vizituar këtë fshat.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!