Postet nga: kqz

PDK prin me numrin e kuvendarëve komunal në Drenas

Dy kandidatët për kryetar të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Driton Ajazi nga Demokratët për Drenasin do ...

KQZ, ende nuk ka marrë vendim se sa ditë mund të bëhet fushatë në balotazh

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi përmes një konferencë ka dhënë detaje për procesin e numërimit të votave nga zgjedhjet lokale.

Kandidatët për kryetar që morën më së paku vota nëpër komuna

Kosova ka mbajtur të dielën rundin e parë të zgjedhjeve lokale të 17 tetorit në 38 komuna të vendit, por në këto zgjedhje, jo të gjithë kandidatët për ...

OSBE duartroket KQZ-në dhe komisionet komunale për organizimin e zgjedhjeve

Misioni i OSBE-së në Kosovë ka duartrokitur Komisionin Qendror të Zgjedhjeve dhe komisionet komunale për organizim të suksesshëm të zgjedhjeve.

Nuk dihet data e saktë për shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve lokale

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi tha se nuk mund të japë një datë të saktë se sa ditë i duhen KQZ-së për të ...

Historiku i votimit dhe balotazheve në kryeqytet

Edhe në këto zgjedhje lokale, qytetarët e Prishtinës do duhet të votojnë për herë të dytë për të vendosur se kush do ta qeverisë kryeqytetin, ...

Misioni monitorues ENEMO: Raundi i parë i zgjedhjeve lokale në Kosovë u mbajt në mjedis kryesisht të qetë

Misioni Ndërkombëtar i Rrjetit Evropian të Organizatave Monitoruese të Zgjedhjeve (ENEMO) në një konferencë për media, ka prezantuar raportin e gjetjeve dhe konkluzioneve preliminare në lidhje me ...

Juniku shkon në balotazh

Komuna e Junikut ka shkuar në balotazh sipas rezultateve preliminare të publikuara nga KQZ.