Postet nga: kqz

Reagimi i Ramush Haradinajt pas certifikimit të rezultateve nga KQZ

 

Emrat e 120 deputetëve të Kuvendit të Kosovës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të 14 shkurtit, të shtunën.

Lëvizja Vetëvendosje shpallet fituese me 50.28% të votave

Me votat e të gjithë anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve janë certifikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme të 14 shkurtit 2021.

KQZ-ja, nesër pritet t'i certifikoj rezultatet e zgjedhjeve të 14 shkurtit

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Valmir Elezi e ka konfirmuar për KALLXO.com se të shtunën më 13 mars pritet që KQZ-ja t'i certifikoj rezultatet ...

Daka: Për rinumërimin total të votave nevojitet arsyetim ligjor

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, thotë se dyshimet për manipulim të votave të kandidatëve për deputetë e kanë dëmtuar procesin zgjedhor, por ...

Përfundon rinumërimi i 134 vendvotimeve në QNR

Rinumërimi i votave të 134 vendvotimeve sipas vendimit të PZAP-it dhe 7 të tjerave sipas vendimit të KQZ-së është përmbyllur gjatë ditës.

AAK kërkon rinumërim të plotë të procesit zgjedhor

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ibrahim Selmanaj, anëtar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) në KQZ, kërkoi rinumërim ...

Sot përmbyllet rinumërimi i 141 vendvotimeve

Rinumërimi i 134 vendvotimeve sipas vendimit të PZAP-it dhe 7 të tjerave sipas vendimit të KQZ-së, përmbyllet gjatë ditës së sotme.