Postet nga: Certifikimi

Trajnimet falas në qendrat e aftësimit profesional, mundësi për avancim në karrierë

Egnita Hadri, pak muaj më parë është certifikuar në drejtimin e parukerisë në Qendrën e Aftësimit Profesional në Gjakovë, ndërsa aktualisht në po të njëjtën ...

Dushi: Përparim Rama i plotëson të gjitha kushtet për t’u cerifikuar nga KQZ-ja

Anëtari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Florian Dushi ka reaguar pas raportimit se kandidati i LDK-së Përparim ...

KQZ: Certifikimi përfundimtar i zgjedhjeve do të bëhet nesër në ora 10

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valmir Elezi, ka njoftuar se zgjedhjet do të certifikohen në nesër (e shtunë) në ora 10:00.

Kandidati i LDK-së me dënim për kanosje, nuk e kalon certifikimin e KQZ-së

Kandidati për deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhavit Ukaj është njëri nga 47 kandidatët që nuk ka kaluar certifikimin për të kandiduar në zgjedhjet e 14 ...

KQZ: Certifikimi i 1079 kandidatëve, pas verifikimit

Në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit do të marrin pjesë 21 parti politike, dy koalicione parazgjedhore dhe pesë iniciativa qytetare. Numri i përgjithshëm i kandidatëve për ...

Subjektet presin certifikimin, KQZ afat deri të martën

Garojnë 25 subjekte politike Tashmë që është përmbyllur afati ligjor për dorëzimin e kërkesave dhe listave të kandidatëve të subjekteve politike për pjesëmarrje në ...

Me vonesë dhe probleme teknike, Veseli dhe ministri shpërndajnë certifikata për të rinj

Me vonesë prej 50 minutave dhe me probleme teknike është mbajtur sot në Bibliotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani” në Prishtinës ceremonia e shpërndarjes së certifikatave për ...

Certifikohen 100 ambientalistë për avokimin e çështjeve të ambientit

Me përkrahjen Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë dhe organizimin e BIRN Kosova dhe organizatës ERA, sot në Prishtinë janë certifikuar 100 ambientalistë, të cilët kanë qenë ...