Postet nga: Korrigjimi i kufijve

Thaçi falënderon qytetarët e Luginës së Preshevës për mbështetjen e iniciativës për bashkim me Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një publikimi në rrjetin social Facebook ka falënderuar udhëheqësit e Luginës së Preshevës për mbë...

Rada Trajkoviq kërkon shtyrje të zgjidhjes për Kosovën

Nxitja për një zgjidhje tani për të përmirësuar marrëdhëniet midis Serbisë dhe Kosovës rrezikon ta destabilizojë rajonin dhe çështja duhet të trajtohet vetë...

Çka po 'korrigjon' Presidenti?

Derisa po bëheshin gati për të festuar ndarjen e kufijve në Evropë, njëri nga këshilltarët afrohet tek tavolina e ambasadorëve të fuqive të më...

Deputetët e PAN-it të ndarë rreth idesë së Hashim Thaçit për “korrigjim të kufijve”

Deputetë të Partisë Demokratike të Kosovës dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës treguan për KALLXO.com qëndrimet e tyre ndaj çështjes së korrigjimit ...

Bekim Jashari e Agim Bahtiri kundër idesë së Thaçit për 'korrigjim të kufijve'

Tre kryetarë të komunave të Kosovës janë bërë bashkë për të kundërshtuar idenë e presidentit Hashim Thaçi për “korrigjim të kufijve” mes Kosovës ...

Lugina nuk do zgjidhje të pjesshme

Përfaqësuesit politikë të shqiptarëve në Luginën e Preshevës, presin që premtimet, të cilat po jepen nga Prishtina zyrtare për çështjen shqiptarëve në tri ...

Sali Berisha: Termi ‘korrigjim kufijsh’ është produkt i kuzhinës së Beogradit

Ish-kryeministri dhe ish-presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha, sërish është përfshirë në debatin e nisur nga ideja e presidentit të Kosovës për “korrigjim kufijsh” mes Kosovë...

Haradinaj nga Vlora: Kufijtë nuk lëvizin me fjalë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj u deklarua sërish për korrigjimin e kufijve, por kësaj radhe nga qyteti i Vlorës.