Postet nga: ivica daçiq

Në 11-vjetorin e marrëveshjes Thaçi-Daçiq, Kurti tregon se kur mund të flitet për "Asociacionin"

Në 11 vjetorin e nënshkrimit të marrëveshjes së 19 prillit të vitit 2013 mes Kosovës dhe Serbisë, kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se kjo marrëveshje në njërën ...

Daçiq: “Ditë e turpshme” në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se 16 prilli është “ditë e turpshme në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës”, pasi shumica e ...

DASH për takimin Daçiq-Lavrov: Të mos i ofrohet Putinit platformë për të nxitur agresion

Departamenti amerikan i Shtetit (DASH) ka thënë të enjten për Radion Evropa e Lirë (REL) se është i vetëdijshëm për një takim mes ministrit të ...

Daçiqi të enjten në Moskë për ta shikuar me Lavrovin ndeshjen Rusi-Serbi

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, do të takohet me homologun e vet rus, Sergei Lavrov, të enjten në Moskë, njoftoi të mërkurën zyra e ...

Daçiq: BE-ja po e rrit presionin ndaj Serbisë duke e përfshirë Marrëveshjen e Ohrit në bisedimet për anëtarësim

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë të premten se Brukseli është duke e rritur trysninë ndaj Serbisë pas kërkesës zyrtare për ...

Blerja e raketave nga Amerika, reagon Daçiq: Kosovën nuk do ta ndihmonin as një milion ‘Javelina’

Ish-zëdhënësi i Partisë Socialistë të Serbisë në kohën e Sllobodan Milloshoviq, Ivica Daçiq ka reaguar pas lajmit se Amerika ka pranuar kërkesën e ...

Daçiqi e kritikon Cameronin për deklaratën e tij rreth Kosovës

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, tha të enjten se deklarata e sekretarit të Jashtëm britanik, David Cameron, gjatë një vizite në Prishtinë se Britania e ...

Daçiq thotë se ekstradimi i Radoiçiqit në Kosovë është i pamundur

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar se ekstradimi në Kosovë i ish-nënkryetarit të Listës Serbe, Millan Radoiçiq, është i pamundur.