Postet nga: ivica daçiq

Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiqit për propozimin e BE-së për dialogun

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, rreth ...

Daçiq: Për Serbinë ekzistojnë tri vija të kuqe në çështjen e Kosovës

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, tha se “çështja e Kosovës mund të zgjidhet vetëm me kompromis”, dhe se “për Serbinë ekzistojnë tri vija të ...

Jahjaga e habitur me ftesën për Daçiqin në konferencën për dhunën seksuale

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka reaguar lidhur me prezencën e ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq në Konferencën Ndërkombëtare për ...

Daçiq e quan hipokrizi nisjen e masave disiplinore nga FIFA ndaj Serbisë

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë të dielën se Serbia si shtet nuk mund të reagojë ndaj faktit që Federata Ndë...

Ministri i jashtëm serb, Daçiq: Ose të mbizotërojë arsyeja ose do të ketë trazira

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, është deklaruar në lidhje me takimin e sotëm ndërmjet kryeministrit Kurti dhe presidentit serb Vuçiq në Bruksel.

Daçiq, ministër i Jashtëm në Qeverinë e re serbe

Partia Përparimtare Serbe dhe Partia Socialiste e Serbisë kanë bërë publikë emrat e ministrave të Qeverisë së re të Serbisë, që do të udhëhiqet nga Ana Bë...

Vuçiq prezanton qeverinë e re të Serbisë, Daçiq do të jetë ministër i Punëve të Jashtme

Lideri i Partisë Progresive Serbe (SNS) Aleksandar Vuçiq ka prezantuar sot përbërjen e qeverisë së re të Serbisë.

Daçiq: Dialogu me Kosovën duhet të vazhdojë pasi zgjidhje tjetër, përveç luftës, nuk ka

Ish-kryetari i Kuvendit të Serbisë, tani deputeti i partisë SPS, Ivica Daçiq, në seancën e sotme që është duke u mbajtur në Parlamentin serb lidhur me dialogun Kosovë...