Postet nga: Korigjimi i kufijve

Qendra Europiane e Lirisë së Shtypit dhe Mediave i del në mbrojtje BIRN-it në lidhje me padinë e PDK-së

Qendra Europiane e Lirisë së Shtypit dhe Mediave (ECPMF) i ka dalë në mbrojtje Rrjetit Ballkanik të Gazetarisë Hulumtuese (BIRN) dhe gazetares Jeta Xharra, e cila ka bërë një ...

Avdyli për hulumtimin e BIRN: Prokuroria duhet të rrisë punën për hetimin e këtyre rasteve

Deputeti nga rradhët e Lidhjes Demokratike, Haxhi Avdyli, ka reaguar pas publikimit të hulumtimit nga BIRN, lidhur me pagesën e 168 mijë eurove nga Ministria e Integrimit Evropian gjatë ...

Korrigjimi i kufirit: Një opsion që po e ‘shkund’ vazhdimisht dialogun Kosovë-Serbi

Përfaqësuesi i lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell si dhe Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav ...

Haradinaj: Samiti i Berlinit e ka mbyllur idenë e kufijve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas kthimit nga vizita e tij në Gjermani tha se nuk ka diskutuar atje për idenë e ndryshimit të kufijve me Serbinë.

Kalimi i Thaçit nga 'korrigjimi' në 'korrigjim të lehtë të kufijve'

Ideja e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në lidhje me demarkacionin midis Kosovës dhe Serbisë, pas një 'gjumi' të tej zgjatur, është rikthyer përsëri në ...

Deputeti i partisë së Merkel: Prekja e kufijve është ide e rrezikshme, Thaçi e di qëndrimin e Gjermanisë

Disa herë brena pak minutave, deputeti i partisë së kancelares Merkel ka përmendur fjalën ‘rrezik i lartë’ kur ka folur sot për korrigjimin e kufijve në Ambasadë...