Postet nga: kontrolle

FOTOGALERI - Bastisje në Burgun e Dubravës, dyshime për narkotikë e kontrabandë të mallrave

Në orët e mbrëmjes së sotme në Burgun e Dubravës në pavijonin gjysmë të hapur është duke u zhvilluar një aksion i gjerë i Shërbimit Korrektues ...

Aksion i Doganës në nëntë barnatore, zbulohet sasi e madhe e barnave të kontrabanduara - FOTO

Gjatë një kontrolle në nëntë barnatore, Dogana e Kosovës ka gjetur barna të kontrabanduara nga Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria.

Kontrolle në dhjetra qendra masazhi, mbyllen 14 lokale dhe arrestohen 6 persona

Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore e Policisë në bashkëpunim me inspektorë të Ministrisë së Tregtisë dhe Indsutrisë si dhe ATK-së kanë kontrolluar 57 qendra masazhi, ...

Shtetasit e Kosovës dhe ata të Shqipërisë nuk kanë nevojë për teste PCR nëse lëvizin në mes të dy shteteve

Shtetasit e Kosovës dhe Shqipërisë nuk do të kenë nevojë për teste RT-PCR negativ për COVID-19 në të dyja anët e kufirit.

Shpërthimi i bombolave të gasit - dështim i hallkës së qeverisë

Si pasojë e shpërthimit të gazit në të dyja rastet e fundit, njëra në rrugën Prishtinë- Ferizaj, afër Prishtinës dhe tjetra në Ferizaj, u ...

Pas raportimit të qytetarëve në KALLXO.com, ATK nisë kontrollet për mos pagesat e trustit të punëtoreve

Në ditën kur zyrtarisht pritet të hapet afati i aplikimit për tërheqjen e 10% të mjeteve në trustit pensional, Administrata Tatimore e Kosovës ka ndërmarrë disa ...