Postet nga: kongresi

Cohen e akuzon Trumpin para Kongresit, Trump thotë se ai po gënjen

Ish-avokati personal i presidentit amerikan, Donald Trump, Michael Cohen, i tha një Komiteti të Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan se presidenti “kishte njohuri dhe drejtoi” negociatat ...

Nancy Pelosi zgjidhet kryetare e Dhomës së Përfaqësuesve

 

Paul Ryan do të Largohet nga Kongresi

Udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara, Paul Ryan, nuk do të garojë për rizgjedhje këtë vit.

Albin Kurti në Paris në Kongresin e Partisë Socialiste

Lëvizja Vetëvendosje njofton se Albin Kurti dhe Boiken Abazi po qëndrojnë në Paris në Kongresin e Partisë Socialiste.

Haradinaj: Fëmijët Tanë të mos i Kemi më të Dobët se të Tjerët

Në Kongresin e 7-të të Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës e Kulturës, Kryeministri Ramush Haradinaj tha se nga shkolla dihet si i ka punët një ...

Trump Sot i Drejtohet Kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të mbajë sot fjalimin e parë drejtuar kombit.

Reumatologët nga Evropa Mblidhen në Prishtinë

Është hapur Kongresi i tretë ndërkombëtar i reumatologëve që në Prishtinë ka sjellë profesionistë shëndetësorë të kësaj fusha nga e gjithë Evropa.

Thaçi: Zgjerimi i BE-së të Mbetet në Tavolinë

Thaçi në Vjenë në kongresin e Lëvizjes Panevropiane mori pjesë në një panel me presidentët e Shqipërisë dhe Maqedonisë Bujar Nishani e Gjorgje Ivanov ku u ...