Postet nga: konflikti në siri

Erdogan kërkon "ndihmë konkrete" nga NATO

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan sot gjatë një vizite në Bruksel kërkoi nga NATO ndihmë konkrete për konfliktin në Siri.

Turqia fillon ofensivën ushtarake në Siri

Turqia po ndërmerr veprime të forta ushtarake kundër forcave të qeverisë siriane.

Vriten dy ushtarë turq nga sulmet ruse në Siri

Turqia ka thënë se i janë vrarë dy ushtarë dhe pesë të tjerë i janë plagosur nga sulmet ajrore ruse në veriperëndim të rajonit të Idlibit në Siri, ...

Serbia arreston pesë persona për trafikim me imigrantë

Autoritetet serbe kanë arrestuar pesë persona të dyshuar për trafikim të mbi 140 imigrantëve.

Ushtarë turq vriten në Idlib të Sirisë

Turqia tha se pesë ushtarë të saj janë vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur si rezultat i granatimeve nga forcat e Qeverisë siriane në provincën Idlib.

Turqia hakmerret për vrasjen e 4 ushtarëve të saj, vret ‘30-35 ushtarë sirianë’

Turqia vrau dhjetëra trupa të Qeverisë siriane, pasi katër ushtarë të saj u vranë nga granatimet në veriperëndim të Sirisë, tha presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan.

Siri, 21 jetimë transferohen nga kampi i Al-Holit

Autoritetet kurde kanë transferuar të shtunën 21 jetimë nga kampi i të zhvendosurve Al-Hol, në verilindje të Sirisë, ku jetojnë ndër të tjerë mijëra gra e fëmijë ...