Postet nga: komuna e podujevës

Shtatë raste të dhunës në familje në 24-të orët e fundit

Në Policinë e Kosovës janë raportuar shtatë raste të dhunës në shtatë qytete të ndryshme të Kosovës.

Dëmtonte lapidarët e varrezave të fshatit, intervistohet nga Qendra për Punë Sociale

Një person i moshës së mitur raportohet se ka dëmtuar disa nga lapidarët e varrezave të fshatit.

Vrasja në Batllavë, IPK nis me grumbullimin e informacioneve nëse Policia kishte kyer detyrën e saj, apo jo

Në fillim të kësaj jave, më saktësisht të hënën një vrasje e rëndë ka ndodhur në Batllavë të Komunës së Podujevës.

Albin Kurti takoi Elvis Naçin, i cili vendosi gurin e themelit për ndërtimin e një lagjeje në Podujevë në vlerë 1 milion euro

Gjatë ditës së sotme është vendosur guri i themelit të ndërtimit të lagjes së re në Podujevë, ku do të ndërtohen shtëpi dhe infrastruktura përcjellë...

Podujevë, 20 shkolla furnizohen me laboratorë të kimisë, fizikës dhe biologjisë

Komuna e Podujevës ka njoftuar se 20 shkolla janë furnizuar me laboratore për fizikë, kimi dhe biologji.

Alarmi i Auditorit për ndryshimet ‘tinëzare’ të kontratave nëpër komuna

Në katër kontrata të nënshkruara nga Komuna e Podujevës nuk ishin realizuar punimet siç ishin paraparë fillimisht në projektin fillestar.

Podujevë, zyrtarët komunalë neglizhuan regjistrimin e pasurive

Podujeva është njëra nga komunat e cila nuk e ka regjistruar pasurinë në vazhdimësi. Për këtë, Auditori ka gjetur vërjtje në dy raportet e fundit.

Pronat komunale - LIVE

Sonte në emisionin “Kallxo Përnime” po diskutohet për pronat komunale.