Postet nga: komuna e podujevës

Jep dorëheqje drejtori i Shëndetësisë në Podujevë

Komuna e Podujevës ka njoftuar se drejtori i Drejtorisë së Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, Driton Veliu ka dhënë dorëheqje.

Komuna e Podujevës: Shkarkimi i drejtorit të Inspekcionit nuk ka të bëjë me rrënimet në zonën e liqenit të Batllavës

Komuna e Podujevës ka reaguar në lidhje me shkarkimin e drejtorit të Inspekcionit, Besnik Mulliqi, nga kjo pozitë.

Shkarkohet drejtori i Inspekcionit në Podujevë

Drejtori i Inspekcionit në Komunën e Podujevës, Besnik Mulliqi, ka bërë të ditur se sot ka pranuar një vendim për shkarkimin e tij nga kjo pozitë.

Në Podujevë u hap panairi i artizanaleve të punuara nga gratë llapjane

Në Podujevë është hapur panairi i artizanaleve të punuara nga gratë llapjane, panair që po mbahet në kuadër të “Javës së Diasporës”.

Vritet një person në Peran të Podujevës

Një person ka mbetur i vdekur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në fshatin Peran të komunës së Podujevës.

Shembet ura në Dobërdol të Podujevës

Sot gjatë ditës është raportuar për shembjen e urës në fshatin Dobërdol të Komunës së Podujevës.

Podujevë, Inspeksioni gjen produkte me afat të skaduar në markete të ndryshme

Drejtoria e Inspekcionit në Komunën e Podujevës në një aksion gjatë ditës së sotme ka gjetur produkte me afat të skaduar në markete të ndryshme.

Dënohet Shpejtim Bulliqi për sulmin me grushte ndaj një qytetari në QKMF

Gjykata e Prishtinës e ka gjetur fajtor dhe e ka dënuar me 500 euro gjobë kryetarin e Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqin.