Postet nga: Klinika e Gjinekologjisë

Një grua dyshohet se lindi para kohe për shkak të dhunës fizike

Dhuna në familje dyshohet të jetë arsyeja që një grua lindi para kohe foshnjën e saj, të dielën në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës.

Ministri Vitia premton investime të reja në Gjinekologji

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka premtuar investime në infrastrukturë dhe në përmirësimin e kushteve për pacientet në Klinikën e Gjinekologjisë.

Vitia: Janë ndarë mbi 1.5 milion euro për aparaturat për Fertilizim të Asistuar Mjekësor

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia vizituan sot Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK, ku planifikohet të fillojnë shërbimet për ...

Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e të dyshuarit për vrasjen e gruas shtatzënë

Policia e Kosovës ka publikuar të dhënat personale të të dyshuarit për vrasjen e gruas shtatzënë në oborrin e QKUK-së.

Vrasja e gruas shtatzënë, përfaqësues nga prokuroritë dhe gjykatat nuk morën pjesë në takimin e thirrur nga ministrja Haxhiu

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, gjatë ditës së sotme ka mbledhur grupin e ngushtë ndërministror pas vrasjes së gruas shtatzënë në oborrin e Klinikës së ...

Urdhri mbrojtës për gruan e vrarë në oborrin e QKUK-së vlente deri në mars të vitit 2023

Sipas Gjykatës Themelore të Ferizajt, Stacioni Policor në Lipjan kishte pranuar dokumentin e urdhrit mbrojtës për gruan shtatzënë e cila u vra në oborrin e QKUK-së.

I dyshuari për vrasjen e gruas shtatzënë ishte dënuar në shtator me gjobë për armëmbajtje pa leje

S.H., i dyshuari për vrasjen e gruas shtatzënë në oborrin e QKUK-së më saktësisht në hyrje të Klinikës së Gjinekologjisë, është dënuar në shtator ...

Policia: Viktima në oborrin e QKUK-së është një grua rreth 35-vjeçare

Një grua është vrarë sonte rreth orës 18:00 në oborrin e Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK, në Prishtinë.