Postet nga: Klinika e Gjinekologjisë

Rrëfimi i Jakup Ismajlit, drejtor i Klinikës së Gjinekologjisë - LIVE

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet intervista me drejtorin e Klinikës së Gjinekologjisë dhe Obstetrikës në QKUK, Jakup Ismajlin.

Vdekja e gruas shtatzënë, mjeku i saj thotë se nuk ka pasur neglizhencë mjekësore

Gjatë ditës së sotme Policia e Kosovës ka njoftuar se një burrë nga Shtimja është ankuar duke thënë se gruaja e tij shtatzënë ka vdekur pasi ...

Drejtori i Gjinekologjisë flet për gjendjen shëndetësore të 18 grave shtatzëna dhe lehonave me COVID-19

Megjithëse ditëve të fundit ka një rritje alarmante të rasteve me COVID-19 në Kosovë, ku dominues është varianti Omicron, nëpër klinikat e QKUK-së dhe spitalet rajonale ...

Afër 9 mijë lindje në 2021-ën në QKUK, në dy raste u lindën katërnjakë

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 8 mijë e 984 foshnje u lindën gjatë vitit 2021 në Klinikën e Gjinekologjisë të Qendrës Klinike Universitare ...

Drejtori i Gjinekologjisë flet për gjendjen e grave shtatzëna të infektuara me COVID-19

Në Klinikën e Gjinekologjisë pesë gra shtatzëna janë të infektuara me COVID-19.

VIDEO: Qindra placenta kutërbojnë në Gjinekologji

Ka tre muaj që qindra placenta qëndrojnë në frigoriferët e Klinikës së Gjinekologjisë në Prishtinë sepse nuk ka vend ku të groposen.

28 gra shtatzëna të infektuara me COVID-19, tri prej tyre në gjendje të rëndë

Rastet pozitive me virusin corona janë duke shënuar rekord. Rekord i të infektuarve është shënuar edhe në Klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovë...

Lindjet në Gjinekologji, për tre muaj pesë lindje me trinjakë edhe një me katërnjak

Në Klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka njoftuar se për tre muaj në këtë klinikë kanë ndodhur pesë lindje me trinjakë ...