Postet nga: KB Ponte Prizreni

Ponte Prizreni nuk pajtohet me vendimin e FBK-së që ia dha fitoren me rezultat zyrtar Pejës

Federata e Basketbollit e Kosovës, sot doli me vendim zyrtar për ndeshjen Ponte Prizreni – Peja, që u ndërpre dje për shkak të përleshjeve mes basketbollistë...

Dhuna në ndeshjen Ponte Prizreni - Peja, Federata merr nesër vendim

Është ndërprerë edhe zyrtarisht nga ana e gjyqtarit ndeshja ndërmejt Ponte Prizrenit dhe KB Pejës. Kjo ishte ndeshja e pestë e Play-off të Five Star Superligës ...

Dhunë në basketbollin kosovar, KB Peja thotë se janë sulmuar në Prizren

Në ndeshjen e pestë të Play-off të Five Star Superligës së Kosovës në basketboll, ndërmjet Ponte Prizrenit dhe KB Pejës, është raportuar për dhunë në ...

Basketboll: Ponte Prizreni mposht Yllin në Suharekë

Ponte Prizreni ka shënuar fitore me rezultat 76-92, ndaj Yllit në kuadër të xhiros së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Basketboll: Ponte Prizreni mposht Vëllaznimin në Gjakovë

Ponte Prizreni ka shënuar fitore me rezultat 92-112, ndaj Vëllaznimit në Gjakovë, në kuadër të xhiros së 16-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Basketboll: Ylli triumfon ndaj Ponte Prizrenit

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore si mysafir ndaj Ponte Prizrenit me rezultat 95-99, në kuadër të xhiros së 15-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Basketboll: Ponte Prizreni mposht Trepçën

Ponte Prizreni ka shënuar fitore me rezultat 95-74, ndaj Trepçës në kuadër të xhiros së 15-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Ponte Prizreni mposht Prishtinën në kryeqytet

Ponte Prizreni ka vazhduar me formë të mirë duke e shënuar fitoren e shtatë radhazi, pasi e ka mposhtur Prishtinën në kryeqytet me rezultat 70-80, në kuadër ...