Postet nga: Katar 2022

FIFA dënon Serbinë për sjellje të pahijshme të lojtarëve dhe fyerjes së Xhakës dhe Shaqirit nga tifozët serbë

Komiteti Disiplinor i Federatës Ndërkombëtare të Futbollit (FIFA) ka dënuar Federatën e Futbollit të Serbisë me 50 mijë franga për thirrjet fyese të tifozëve ...

Si ndodhi që ‘bishti’ i Lionel Messit ta rishpërfaqë racizmin e mediave perëndimore?

Manteli arab i njohur si "bisht', ishte një shenjë respekti për Messin pas fitores së tij në Kupën e Botës. Mirëpo, redaksitë injorante nuk do ta ...

Finalja e Kupës së Botës në futboll theu një tjetër rekord

Përdorimi i motorit të kërkimit të përmbajtjes në internet të Google gjatë finales së Kupës së Botës theu të gjitha rekordet e mëparshme.

Lionel Messi shpallet lojtari më i mirë i Kampionatit Botëror 'Katar 2022'

Lionel Messi është shpallur lojtari më i mirë në Kampionatin Botëror, “Katar 2022”.

Argjentina fiton Kampionatin Botëror

Kombëtarja e Argjentinës është fituese e Kampionatit Botëror, Katar 2022.

Argjentina dhe Franca shkojnë në penallti

Fituesi i Kampionatit Botëror, “Katar 2022” do të vendoset përmes penalltive.

Shënon Messi, Argjentina kalon sërish në epërsi

Kombëtarja e Argjentinës ka shënuar golin e tretë në porten e kombëtarës së Francës.

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Argjentinë – Francë

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së Botërorit, mes Argjentinës dhe Francës.