Postet nga: Kardiologji

VIDEO - Vonohet mjeku në Pediatri, pacientët presin grumbull në korridore

Në ambulancën specialistike të kardiologjisë në Klinikën e Pediatrisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës në mëngjesin e së martës u krijuan radhë të ...

Aktakuzë për doktorin që dyshohet se e goditi me grusht në nofull kolegun e tij

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj kardiologut Artan Ahmeti, me të cilën e akuzon se i ka shkaktuar lëndim të lehtë trupor kolegut të tij, kardiologut ...

Drejtori i Kardiologjisë reagon ndaj kërkesës për shkarkimin e tij, thotë se disa mjekë duan t’i ruajnë privilegjet e tyre

Drejtori i Kardiologjisë, Lulzim Kamberi, ka reaguar ndaj kërkesës së 18 kardiologëve të kësaj Klinike për shkarkimin e tij.

Kardiologët kërkojnë shkarkimin e drejtorit të Kardiologjisë, Lulzim Kamberit

18 kardiologë të Klinikës së Kardiologjisë në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës kanë nënshkruar një kërkesë për shkarkimin e drejtorit të kësaj Klinike, ...

Përgjysmohet pacientët në listën e pritjes në Kardiologji

Funksionalizimi 24 orësh i shërbimit të kardiokirurgjisë me kardiologji invazive, në kuadër të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, ka bërë që vëllimi i punë...

Zhurmë e Erë e Padurueshme në Kardiologji

Zhurmë e Erë e Padurueshme në Kardiologji

Përveç problemeve shëndetësore, pacientët e Repartit të Kardiologjisë në QKUK po vuajnë edhe nga zhurma dhe era e padurueshme që vijnë nga punimet që po bë...