Postet nga: Basri Sejdiu

Podujeva pritet të bëhet me Spital të Përgjithshëm

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor, Klinik dhe Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, dhe kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, sot kanë në...

Veseli e Ismaili përurojnë Ambulantat specialistike të QKUK-së

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili dhe drejtori i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, Basri Sejdiu bë...

Klinika Emergjente merr donacion autoambulancë

Kryqi i Kuq i Kosovës sot ia ka dhuruar një autoambulancë për nevoja të Klinikës Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës me vlerë mbi 10 ...

Basri Sejdiu: Pesë mjekë janë suspenduar pasi nuk respektuan orarin e punës

Drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ka thënë se janë pesë raste kur mjekë...

Basri Sejdiu Zgjidhet Drejtor i Përgjithshëm i ShSKUK-së

Bordi drejtues i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (ShSKUK) në mbledhjen e sotme ka aprovuar rezultatet e komisioni vlerësues për zgjedhjen e drejtorit të ...

Drejtori Pyetet nga Deputetët për Barnat e Mantelet që Mungojnë në QKUK

Anëtarët e Komisionit Parlamentar për Shëndetësi dhe Punë e Mirëqenie Sociale u interesuan të dinë sot nga Drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar ...

239 Raste të Kancerit të Gjirit më 2017

Ushtruesi i detyrës i drejtorit të përgjithshëm i SHSKUK-së, dr. Basri Sejdiu, në kuadër të muajit të luftës kundër kancerit të gjirit,  ka vizituar ...

Zhurmë e Erë e Padurueshme në Kardiologji

Zhurmë e Erë e Padurueshme në Kardiologji

Përveç problemeve shëndetësore, pacientët e Repartit të Kardiologjisë në QKUK po vuajnë edhe nga zhurma dhe era e padurueshme që vijnë nga punimet që po bë...