Postet nga: karantina

Letër nga Dargavs: Jeta, vdekja dhe karantina në varrezën antike të Kaukazit

I njohur si ‘qyteti i të vdekurve’, vendvarreza (nekropolisi) në Dargavs ka mbijetuar për gjenerata të tëra. Mirëpo siç na bën me dije Josh Nadeau, vdekja ...

Kufizim i lëvizjes dhe karantinë në Maqedoninë e Veriut

Me qëllim që të frenohet përhapja e mëtejme e koronavirusit, në Maqedoni të Veriut ka hyrë sërish në fuqi kufizimi i lëvizjes së qytetarëve ...

Masa e karantinimit për qytetet në zonë të kuqe vlen prej orës 19:00 deri në 05:00 të mëngjesit

Në bazë të masave të fundit të Qeverisë së Kosovës për parandalimin e COVID-19, komunat me numër të madh të infektuarave për 100 mijë banorë janë futur ...

Këto janë masat e reja sipas rasteve të komunave me COVID-19

Qeveria e Kosovës i ka miratuar masat e reja kundër përhapjes së COVID-19, të cilat do të hyjnë në fuqi të premten më 13 nëntor, nga pra 18:00.

Qeveria miraton masat e reja anti-COVID-19, nga nesër hyjnë në fuqi

Qeveria e Kosovës i ka miratuar masat e reja kundër përphapjes së COVID-19, të cilat janë prezantuar të mërkurën nga kryeministri  Avdullah Hoti.

Paralajmërohet orë policore dhe karantinë për shtatë komuna

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se shtatë komuna të Kosovës pritet të hyjnë në karantinë, nga e premtja në orën 19:00.

Vullnetarët e karantinës në Qendrën e Studentëve dëshmojnë në komisionin hetimor parlamentar

Në Komisionin Hetimor Parlamentar për menaxhimin e pandemisë COVID-19 të hënën janë intervistuar vullnetarët në lidhje me menaxhimin e pandemisë dhe ditën e vdekjes së ...

 Zvicra anulon vendimin për karantinimin e qytetarëve nga Kosova

Nga data 28 shtator, qytetarët nga Kosova që shkojnë në Zvicër nuk do të detyrohen të qëndrojnë në karantinë.