Postet nga: kadrije goga-lubishtani

Gjykata vendos për ish-gjykatësen e Deçanit Safete Tolaj dhe djalin e saj Fisnik Tolaj

Ish-kryetarja e Gjykatës së Deçanit, Safete Tolaj është shpallur për të dytën herë e pafajshme në akuzat e prokurorisë për keqpërdorin të detyrës ...

Fisnik Tolaj ndihet keq se e solli nënën në gjykatë

Djali i ish-gjyqtares Safet Tolaj tha se ndihet keq se veprat e tij e kanë sjellë edhe nënën e tij në gjykatë.

Lirohet nga akuza ish-drejtori i Arsimit në Ferizaj

Gjykata e Ferizajt me dat 16 dhjetor e shpalli vendimin ndaj ish drejtorit të Arsimit ,Muhamet Halili,

6 muaj burgim për 100 euro të falsifikuara

Gjykata e Ferizajt sot ka shpallur fajtor Burim Gabricën për falsifikim parash.

Gjykimi për fajde, dëshmitari: Nga i akuzuari kam marrë hua por pa interes

Në gjykimin për fajde ndaj të pandehurit Xheladin Halimi në Gjykatën e Ferizajt ka dëshmuar Blerim Hashani.

Dosja e Prokurorisë – Si ishte keqpërdorur seksualisht e mitura nga Ferizaj në një motel në Prizren

O. H. është dënuar me tre vjet burgim nga Gjykata e Ferizajt, nën akuzat për keqpërdorim seksual ndaj të miturës S. M.

Gjykata dënon me burgim ferizajasin për dhunim të së miturës

Gjykata e Ferizajt ka shpallur sot aktgjykim dënues ndaj të pandehurit A.H., i cili sipas aktakuzës së Prokurorisë së Ferizajt, akuzohet se ka kryer veprën penale ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!