Postet nga: Isa Mustafa

Isa Mustafa reagon pas pranimit të Planit franko-gjerman nga kryeministri Kurti

Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka folur rreth Planit franko-gjerman, që u diskutua të hënën në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të ...

Mustafa vizitoi ish-krerët e UÇK-së në Hagë: I gjeta të bindur në pafajësinë e tyre

Ish krerët e UÇK-së në Hagë në fillim të kësaj jave patën edhe një vizitë nga Kosova. Ish kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa njoftoi se ...

Mustafa: Me pas pak fytyrë, Vjosa Osmani e disa të tjerë në Qeveri e në Kuvend do ta mbyllnin gojën për liberalizimin

Ish-kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se presidentja Vjosa Osmani dhe  kryeministri Albin Kurti e disa të tjerë  janë ata që kanë lënë ...

Mustafa : Asgjë nuk është bërë në Kosovë pa LDK-në

Ish-kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është shprehur se në Kosovë nuk është bërë asgjë pa LDK-në.

Reagon Isa Mustafa: Kompania gjermane Bilfinger ishte e painteresuar për rindërtimin e Kosovës A

Ish-kryeministri dhe ish-kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, ka thënë se kompania gjermane Bilfinger nuk ka ofruar asgjë më shumë sesa 15-20 faqe PowerPoint.

Isa Mustafa: Pa rrymë e me agregat qeveria na solli në vitin 2000

Ish lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish kryeministri, Isa Mustafa ka reaguar ndaj krizës energjetike në Kosovë, duke thënë se “qeveria plebishitare na solli në ...

Isa Mustafa: Grenell nuk ka kërkuar nga LDK që të rrëzohet Qeveria Kurti 1

Ish-kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka deklaruar se i dërguari i ish-presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, nuk ka kë...

Mustafa: Në kohën kur është nënshkruar marrëveshja për Asociacionin nuk kam qenë kryeministër

Ish- kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar në lidhje me siç i ka quajtur ai dezinformata në lidhje me marrëveshjen për themelimin e Asociacionit të komunave ...