Postet nga: Isa Mustafa

Mustafa takon ambasadoren e Francës, flasin për Qeverinë e re

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është takuar me ambasadoren e Francës në Kosovë, Marie-Christine Butel.

Apostolova takon Mustafën, diskutojnë për përbërjen e qeverisë së re

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, gjatë ditës së sotme është takuar me përfaqësuesen e posaçme të BE-së dhe shefe e Zyrës së BE-së në Kosovë, ...

Isa Mustafa flet pas dakordimit për bashkëqeverisje me VV-në

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka folur pas shprehjes së vullnetit për bashkëqeverisje me Lëvizjen Vetëvendosje.

Kurti arrin marrëveshje me LDK-në për qeverinë e re

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti  pas takimit me kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa dhe Vjosa Osmanin, ka bërë të ditur se kanë ...

Nis takimi Kurti - Mustafa

Ka nisur takimi ndërmjet drejtuesve të Vetëvendosjes dhe LDK-së i cili pritet të shënojë edhe nisjen e negociatave ndërmjet dy partive për koalicionin e ardhshë...

Kurti sot takon Mustafën dhe Osmanin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari i kësaj partie për kryeministër të vendit, Albin Kurti ka njoftuar se sot do të takojë kryetarin e ...

Isa Mustafa dhe Vjosa Osmani takohen me ambasadorin amerikan

Kryetari i Lidhjes Demokratike e Kosovës (LDK), Isa Mustafa dhe kandidatja për kryeministre, Vjosa Osmani, janë takuar me ambasadorin e ShBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett, me të cilin ...

Djemtë e Isa Mustafës tregojnë në gjyq se si iu zbulua ‘sekreti tregtar’ për mallrat e blera në Serbi

Në Gjykatën e Ferizajt ka filluar sot procesi gjyqësor ndaj tre personave të cilët po akuzohen për keqpërdorim pasi printuan të dhëna të cilat ...