Postet nga: interneti

Interneti në Kosovë: I ngadaltë dhe jo për të gjithë

Rrugën nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” deri te banesa e saj në këtë qytet, Jehona Hasani e kishte menduar ndryshe. Teksa po kthehej ...

Prishja e rrjetit në Lipjan, Telekomi thotë se u shkaktua nga një kompani private

Telekomi i Kosovës njofton se ditën e djeshme është dëmtuar një fije optike në fshatin Bablak, përmes të cilës Telekomi ofron shërbimin e internetit ...

Rusia bllokon faqet në internet të Zërit të Amerikës dhe BBC-së

Rusia ka bllokuar faqet e internetit, brenda territorit të saj, të disa organizatave të huaja mediatike, mes së cilave Zëri i Amerikës, Radio Evropa e Lirë, BBC dhe ...

Elon Musk tregon që i ka siguruar qasje në internet Ukrainës

Pas sulmeve në Ukrainë, pjesë të ndryshme të vendit është raportuar se po hasin në probleme të mëdha për qasje në internet.

Jeta në internet – simptomat, varësia dhe pasojat tek fëmijët dhe të rinjtë

Nuk ka asnjë dyshim se interneti sot ka depërtuar në çdo vend të botës. Është bërë gjithsesi një prej gjërave më të rëndësishme të ...

Kurse deri në 120€ me Kujtesa nga ofertat më të reja!

Kujtesa tanimë ka lansuar ofertën ku mund t’i shihni 26 liga të Sportit, kanale ndërkombëtare, kanale turke, dhe filma më të ri.  Oferta Mega Hero ofrohet me ...

Si mund të lexohen porositë në Gmail pa një lidhje interneti? 

Ky marifet interesant për një shërbim mjaft popullor të Internetit kërkon qasje në një llogari administratori i cili nuk bie nën domenin e Gmail.

Mianmar: Mijëra vetë protestojnë ndërsa ushtria bllokon internetin

Ushtria e Mianmarit bllokoi internetin në vend të shtunën, ndërsa mijëra vetë protestuan në qytetin më të madh të vendit, Yangon.